Як поміняти личинку в замку. Як розібрати сердечник замку.

Циліндрові замки найпоширеніші серед замків. Їх відмітною особливістю є наявність личинки, в якій ховається механізм замка. Самі ключі від таких замків плоскі і маленькі, що обумовлює зручність їх носіння. Якщо раптом такий замок заклинить і відмовиться нормально функціонувати, його легко поміняти на новий, не знімаючи весь замок, а лише помінявши личинку . Правда і ключі потрібні будуть нові.
Інструкція
1
Заміна личинки в замку починається з її вибору. Все личинки стандартні і легко підійдуть до будь-якого циліндровому замку. Тому вибирати є з чого. Як правило, до кожної личинці дверного замка в комплекті йде 6 ключів.
2
Тепер необхідно витягти стару непридатну личинку. Зробити це дуже просто. Спочатку вставте ключ в свердловину замку і поверніть, щоб двері були відчинені. Ключ залиште в замку, він ще знадобиться. Потім викрутити шурупи, які кріплять зовнішню пластину замку. Ця пластина знаходиться на торці дверей і вона закриває замок. Наступний крок - вигвинтите гвинт, який в центрі мови та замка, поверніть в замку ключ градусів на 40 до такого становища, в якому личинка вільно вийде з ложа замку. Вийміть личинку.
3
Якщо ключа немає, або механізм в личинці повністю зламаний, то щоб цю личинку витягти доведеться застосувати дриль. Свердлом з діаметром в 10 мм висвердлите сердечник личинки. По ідеї, після такої процедури личинка повинна вільно вийматися без використання ключа.
4
Новий циліндр вставляється в замок і всі дії з його встановлення аналогічні виймання, але у зворотній послідовності. Спочатку вставте ключ в циліндр і поверніть його в таке положення, щоб прапорець личинки не заважав їй вільно пройти в ложе замка. Якщо ви правильно вставили, то болт повинен легко круто і прикріпити личинку до замку. Залишилося лише встановити на місце торцеву пластину.
Замок запалювання може заклинити в самий невідповідний момент. Якщо купити новий, то з великою ймовірністю доведеться міняти замки на дверях та багажнику, щоб вони відповідали новому ключу. Водночас, як показує практика, більша частина проблем з автомобільними замками пов'язана з невеликими поломками, які можна виправити самостійно, позбавивши себе від необхідності нових покупок.
Вам знадобиться
  • - пряма і хрестоподібна викрутки;
  • - набір гайкових ключів;
  • - плоскогубці;
  • - керн;
  • - молоток ;
  • - папір;
  • - ручка або олівець;
  • - спиця.
Інструкція
1
Вставте ключ в замок запалювання. Викриття важіль нахилу рульової колонки і зніміть фальш-накладку на замок запалювання. Потім зніміть нижню частину захисного кожуха рульової колонки. Весь кожух знімати не обов'язково. В поглибленнях знизу викрутити 3 утримують гвинта під крестовідную викрутку.
2
Виверніть два саморіза, які розташовані праворуч і ліворуч від керма для того, щоб роз'єднати верхню і нижню частини кожуха рульової колонки. Для цього повертайте кермо вправо і вліво до відкриття доступу до саморізами. З них попередньо буде потрібно зняти фальш-заглушками ножем або тонкої викруткою.
3
Звільніть механізми поворотников і двірників, які кріпляться на напрямних пластмасовими засувками зверху і знизу і пересуньте їх вліво і вправо відповідно. Після цього ви повинні побачити болти кріплення замка запалювання. Використовуйте невеликий молоток і керн для викручування цих болтів, так як вони мають головку, яка зрізається після закручування. Не поспішайте.
4
Звільніть кермо. Витягайте замок запалювання, поки він не повисне на проводах контактної групи. Від'єднайте всю контактну групу. Вона кріпиться на трьох засувках. Верхня і бічна (з боку водія) засувки достатньо легкодоступні, тоді як нижня - ні. Для того щоб її відкрити, тонкими викрутками відіжміть верхню і бічну засувки на замку і виверніть його зверху вниз.
5
Після цих маніпуляцій замок буде у вас в руках. Чи не втратьте пружини і контакти, які могли випасти при його від'єднанні.
6
Перекладіть замок на стіл і підготуйте папір і ручку (олівець).
7
Візьміть спицю і зігніть її під прямим кутом на відстані близько 2 см від краю. Далі вставте цей інструмент в маленьку дірочку на бічній стороні замку, натисніть і поверніть ключ. Після цього замок повинен вилізти з гнізда.
8
Поверніть личинку так, щоб витягнути стопор з пружинкою. Потім обережно витягніть личинку разом з ключем з обойми і дістаньте ще один стопор з пружинкою.
9
Покладіть личинку на стіл і огляньте ламелі і пружинки під ними. Притримуючи ламелі пальцями, витягнете ключ. Уважно стежте за тим, щоб пружинки і ламелі НЕ розлетілися в різні боки.
10
Витягайте по одній ламелі і записуйте її номер і місце знаходження в личинці по відношенню до ключа. Огляньте ламелі і пружини, промийте їх, змастіть. Зламані ламелі і пружини можна прибрати.
11
Зберіть замок запалювання, діючи в зворотному порядку. Використовуйте нові болти для кріплення замку до рульової колонки.
Зверніть увагу
Працюйте дуже обережно і акуратно. В процесі розбирання замку буде потрібно дістати велику кількість дрібних деталей. Важливо їх не втратити і зібрати все в правильному порядку.
Корисна порада
Зняти контактну групу можна, не вдаючись до її розбирання. Для цього потрібно викрутити гвинт, який тримає посадочне місце, після чого для від'єднання замка її досить просто зрушити.