Як зробити вентиляцію в будинку.

Кожній людині для нормальної життєдіяльності необхідний постійно оновлюваний повітря в приміщенні. Постачати приміщення необхідною кількістю свіжого повітря нам допомагає вентиляція. Найпростіше забезпечити природну вентиляцію. У цьому допоможуть регулярні провітрювання приміщення. Така вентиляція не вимагає ніяких витрат і встановлювати її не потрібно. Але з вулиці крім протягів можуть в приміщення проникати і пил, і неприємні запахи, і шум.Механіческая витяжка - це ефективніший спосіб забезпечити кімнату свіжим повітрям. Коштує така вентиляція небагато, вона проста в монтажі та обслуговуванні. Мінус її в виникненні протягів при неправильному розрахунку потужності і огріхи в монтажі.
Інструкція
1
Механічна вентиляція з утилізацією тепла від витяжного повітря. Тут єдина приточно-витяжна установка забезпечує витяжку і приплив повітря. Ця система встановлюється на кухні, в туалеті, в коморі, звідки припливне повітря розноситься по кімнатах за допомогою воздухоотводов. Рекуператор, що входить до складу такої вентиляції, передає тепло від витяжного повітря припливному, що дозволяє економити електроенергію. Дана система надійна і проста в монтажі та обслуговуванні, але коштує не так вже й дешево.
2
Механічна витяжка з механічним припливом. Універсальна система, де витяжна і припливна установки працюють укупі, але окремо монтуються. Припливна установка фільтрує повітря з вулиці, нагріває його і зволожує і подає його в кімнати. Ця система автоматизована. Зрозуміло, вартість від цього зростає відчутно. Та й енергії витрачається чимало. Варто також додати про необхідність в професійному монтажі та обслуговуванні.
3
Погляньмо на роздільну систему кондиціонування та центральної вентиляції. Вона об'єднує декілька систем кондиціювання та вентиляції, які працюють незалежно від інших. Ось що сюди входить: Роздільні спліт-системи. Вони управляють повітряними потоками, виключаючи протяги, фільтрують і іонізують повітря. Але вентиляцію такий кондиціонер не замінить - це суттєвий мінус; Мультисплит-система. Має кілька внутрішніх блоків. Ця система вже може управлятися з кліматом на цілому поверсі. На жаль, вся система може вийти з ладу, якщо хоча б один зовнішній блок зіпсується; Блок канального кондиціонера розміщується зазвичай в підсобці або над підвісною стелею. Від нього йдуть воздухоотводи. Така система «доглядає» за кліматом відразу декількох приміщень. І для кожного параметри можна регулювати. Дуже зручна система, але і ціна відповідає якості.
Корисна порада
Способів кілька, як ви самі бачите. Який вибрати - вирішувати вам, грунтуючись на розміри і кількість кімнат і на ваші фінансові можливості.