Як зробити двері. Як виготовити двері самому.

При наявності необхідного інструменту і невеликого досвіду, зробити двері своїми руками не виявиться непосильним завданням. Якість готового виробу буде залежати не стільки від вашого досвіду, скільки від акуратності і уважності.
Вам знадобиться
  • ДВП
  • Чи не стругані дошки 2,5 см на 15см
  • Самонарізи
  • Меблевий клей
  • Пила
  • Рубанок
  • Шліфувальна шкурка
Інструкція
1
Визначаємо розмір двері. Він буде залежати від внутрішніх габаритів дверної коробки. Виходячи з цих розмірів, відпиляйте від аркуша ДВП дві однакові заготовки, дотримуючись прямолінійність кутів. При виборі ДВП для двері перевагу віддавайте щільному, без глибоких подряпин та інших пошкоджень. Так ви скоротите свої витрати по обробці дверей і час на обробку її деталей.
2
Тепер візьміть НЕ стругану дошку 2,5 см в товщину і 15 см в ширину і відпиляйте про неї два відрізки рівних висоті двері і три - ширині. Відшліфуйте дошки грубозернистої шкіркою.
3
Покладіть одну із заготовок ДСП на рівну поверхню (це може бути підлога). На неї зверху по краях покладіть два довгих відрізка. Три коротких покладіть поверх них, при чому, дві короткі дошки розмістіть по краях, щоб у вас вийшов прямокутник. А третю дошку розташуйте на 5 сантиметрів нижче передбачуваного замку і ручки. При укладанні дощок також виконуйте всі прямі кути.
4
Розмітьте всі дошки в місцях їх перетину. Робиться це для намітки запила з'єднувальних шипів. Зазвичай вони робляться товщиною у пів-дошки.
5
Зніміть дошки і зробіть пропили з таким розрахунком, щоб при укладанні дощок один на одного не залишилося виступів. Тільки не перестарайтеся - краще не допив, ніж перепиляти. Укладіть все дошки назад на ДСП і з'єднайте їх. Упевніться, що в місцях з'єднання дощок немає виступів.
6
Промажьте дошки меблевим клеєм. Це може бути столярний кістковий клей, казеїновий, або ПВА. Довгі дошки промажьте по стороні дотику з ДСП. Також промажьте місця зіткнення з шипами на всіх дошках. Укладіть їх назад і прикріпіть саморізами. Кожне з'єднання в чотирьох точках. Капелюшки саморізів не повинні виступати над поверхнею.
7
Тепер всю раму промажьте клеєм і покладіть зверху другу заготовку з ДСП. Залишилося тільки покласти її під прес і чекати повного висихання. Після висихання, а займе це пару днів, ваші двері буде готова.