Як зробити 2 мишки.

Іноді виникає необхідність в забезпеченні можливості управління комп'ютером за допомогою двох мишей одночасно. Наприклад, викладач може таким чином оперативно втрутитися в дії учня. Ніяких додаткових програм для цього не потрібно.
Інструкція
1
Переконайтеся, що операційна система, встановлена на комп'ютер - не DOS, Windows 95, Windows 98 або Linux з версією ядра менш 2.4 включно.
2
Придбайте другу миша. Вона обов'язково повинна мати інтерфейс USB.
3
Незалежно від того, до якого порту підключена перший маніпулятор (COM, PS/2 або USB), другий обов'язково підключіть до вільного USB-порту.
4
Переконайтеся, що тепер управляти комп'ютером можна двома маніпуляторами одночасно. Правда стрілка на екрані буде спільна.
5
Звикніть до логіки, з якою працюють дві миші. Якщо переміщати відразу дві з них, швидкість і напрямок руху стрілки буде визначатися зовсім не різницею векторів переміщення кожної з них. Правило набагато простіше: хто почав рухати маніпулятор пізніше, то і управляє стрілкою. Щоб перехопити управління, треба на мить зупинити миша, а потім продовжити її переміщення. Алгоритм реагування комп'ютера на обертання коліщатка миші аналогічний.
6
Пам'ятайте, що в ранніх версіях операційної системи Linux з ядром 2.4 навіть один USB-маніпулятор в деяких випадках працює тільки в тому випадку, якщо підключена друга PS/2-миша.
7
Якщо в машині недостатньо USB-портів, для підключення додаткового маніпулятора використовуйте USB-хаб. Ні в якому разі не перевантажуйте його по струму.
8
При бажанні підключіть більше двох мишей - стільки, скільки є вільних USB-портів, плюс одну - в роз'єм PS/2. Практичного застосування така конфігурація не має, тому будувати її можна хіба що заради жартівливого експерименту.
9
Не намагайтеся підключити другу миша в PS/2-роз'єм для клавіатури - вона не запрацює.
10
Маніпулятори з інтерфейсами COM і USB підключайте як при вимкненому, так і при включеному комп'ютері, з інтерфейсом PS/2 - тільки при вимкненому.
11
Для використання в навчальних або жартівливих цілях іноді зручно в якості другого маніпулятора використовувати бездротовий.