Як розпізнати нітрат амонію.

Життєві ситуації бувають різні, і часто мають місце обставини, коли потрібно визначити і розпізнати реагенти, розчини в пробірках, які абсолютно ідентичні за кольором і запахом. Це може бути потрібно для практичної роботи, лабораторного досвіду або просто з цікавості. Але що б не спонукало вас на експеримент, необхідно все ж мати деякі знання з хімії та вміти застосовувати їх на практиці.
Вам знадобиться
  • чисті пробірки в кількості двох штук, речовина, назва якого необхідно визначити, гідроксид натрію і нітрат срібла.
Інструкція
1
Надіньте рукавички і ватно-марлеву пов'язку. Пам'ятайте, що техніка безпеки при роботі з хімічними речовинами дуже важлива, тому що можна не тільки отримати опіки, а й інші шкірні пошкодження або пошкодження дихальних шляхів.
2
Візьміть речовина, назва якого потрібно визначити. Влийте трохи речовини в одну пробірку і трохи в другу. Досить буде наповнити колбочки наполовину.
3
Встановіть пробірки з речовиною на спеціальний утримувач. Візьміть одну з пробірок і додайте в неї розчин гідроксиду натрію.
4
збовтайте трохи вміст пробірки і піднесіть до носа. Якщо з пробірки виходить специфічний запах, що нагадує собою той, який використовують при приведенні людини в почуття в разі втрати свідомості, тобто запах нашатирного спирту - в пробірку був налитий нітрат амонію, так як сталася реакція взаємодії. Солі амонію під впливом лугу розклалися до аміаку (летюча газоподібна речовина, що має запах сечовини).
5
Візьміть другу пробірку і нітрат срібла. Додайте нітрат в пробірку з речовиною, яка необхідно визначити і трохи збовтайте його.
6
Встановіть пробірку на тримач і спостерігайте за хімічною реакцією. Так як до складу нітрат а амонію входять хлорид-іони, то при взаємодії з доданим розчином нітрат а срібла випаде білий осад, схожий за своїм виглядом на мильний розчин, тобто випаде осад хлориду срібла. Якщо такий осад з'явився і колір в пробірці став насичено-білим, значить речовина, яка пропонувалося для експерименту - нітрат амонію.
7
Крім зазначених двох способів, амоній також можна визначити шляхом додавання і нагрівання в подальшому концентрованої лугу. При такому розкладі амоній також буде виділяти різкий запах - аміак.