Як накреслити еліпс за допомогою циркуля.

Багато людей думають, що овал і еліпс - це одна і та ж фігура. Вони абсолютно не праві - хоча зовні обидві фігури і мають великі подібності, в геометрично це зовсім різні фігури. Простий овал можна без зусиль накреслити за допомогою лише одного циркуля, а ось правильний еліпс вимагає не тільки циркуля, але ще й певних знань побудови цієї фігури .
Вам знадобиться
  • циркуль, лінійка, олівець, міцну нитку і 3 шпильки.
Інструкція
1
Перший спосіб. Візьміть лінійку і олівець. Проведіть дві прямі, перпендикулярні один одному.
2
Візьміть циркуль і поставивши його в точку перетину прямих, накресліть малу окружність. Це буде ширина еліпс а або іншими словами ширина малої осі. Накресліть, не забираючи циркуль з точки перетину перпендикулярних прямих, більшу окружність. Діаметр цієї окружності дорівнюватиме довжині еліпс а, тобто більшої осі.
3
Розділіть на дванадцять рівних частин більшу окружність. З'єднайте їх за допомогою прямих, які проходять через центр точки ділення і розташовані один навпроти одного. Відповідно, розділяючи велику окружність, сама собою у вас повинна бути розділена на 12 частин і менша.
4
Знайдіть найвищу точку в окружності і поставте біля неї цифру 1. Пронумеруйте від одиниці за годинниковою стрілкою всі крапки. Накресліть з усіх точок ділення більшої окружності (крім 1, 4, 7, 10) вертикальні лінії вниз.
5
Проведіть з відповідних точок, які знаходяться на малій кола, горизонтальні лінії таким чином, щоб у підсумку вони перетиналися з вертикальними. Так, наприклад, вертикальна лінія з точки 2 більшої окружності буде перетинатися з горизонтальною лінією під номером 2 малої кола. З'єднайте всі точки перетинів горизонтальних і вертикальних ліній, у тому числі і точки 1, 4, 7, 10 накресленої малої кола, за допомогою плавною кривою. Зітріть непотрібні лінії. Еліпс побудований.
6
Другий спосіб. Приготуйте циркуль, лінійку, олівець, міцну лляну нитку і 3 шпильки. Накресліть простий прямокутник за допомогою лінійки і олівця. При цьому довжина і ширина прямокутника повинні дорівнювати висоті і ширині еліпс а.
7
Розділіть за допомогою двох пересічних ліній прямокутник на чотири рівні частини. Візьміть циркуль і накресліть коло, яка буде перетинати довгу середню лінію. Для того щоб накреслити таку окружність, необхідно встановити циркуль, вірніше його стрижень, в центр однієї з бічних сторін свого прямокутника. Радіус кола при цьому буде поставлено довжиною бічної сторони прямокутника і буде, відповідно, розділений навпіл.
8
Відзначте на малюнку побудови точки, в яких окружність перетинає вертикальну середню лінію. Застроміть в дані точки шпильки. Можна використовувати прості канцелярські кнопки з великим жалом. Увіткніть третю шпильку (кнопку) в кінець середньої лінії. Обв'яжіть за допомогою лляної нитки всі три шпильки.
9
Приберіть третю шпильку і замість неї вставте в нитку олівець. Окресліть криву, рівномірно натягуючи нитку по всьому периметру. Зітріть непотрібні лінії. Еліпс готовий.