Як представити нового співробітника колегам.

Дуже важливим для нового співробітника, що прийшов у вашу компанію, є його перший робочий день. Велике значення має процес представлення його колективу, що дозволяє відразу ж познайомити його з тими, з ким йому доведеться трудитися разом і сприяє якнайшвидшої адаптації. Зазвичай уявлення нового співробітника колегам доручається працівникові відділу кадрів або його безпосередньому керівнику.
Інструкція
1
Спочатку необхідно представити нового співробітника керівнику підприємства, компанії або керівнику підрозділу. Це дозволить спочатку задати позитивний напрямок взаєминам. Якщо безпосередній керівник не брав участі в прийомі на роботу нового співробітника, то спочатку слід представити їх один одному. Познайомити з керівництвом компанії можна заочно, показавши їх фотографії та назвавши прізвища, імена та по батькові, щоб співробітник, зустрівшись з ними згодом, уже знав статус цих людей.
2
Виключити можливе негативне ставлення колег дуже важливо відразу. Уявіть нового співробітника, вказавши не тільки його прізвище, ім'я та по батькові, посада, яку він буде займати, а й деякі відомості з його біографії. Найкраще перерахувати ті підприємства та займані посади, на яких новачок трудився раніше, і які послужать підтвердженням його професіоналізму і високої кваліфікації. Це вселить майбутнім колегам повагу і налаштує їх на позитивне ставлення до новачка.
3
Для представлення найкраще вибрати час, коли зібраний весь колектив. Це можна зробити, наприклад, на п'ятихвилинці або на спеціально скликаному зборах. Під час представлення після анкетних даних розкажіть про ті функції, які виконуватиме новий співробітник, опишіть йому ті функції, які виконують його колеги. Назвіть імена та по батькові тих з них, хто займає ключові пости, і до кого йому потрібно буде звертатися за допомогою.
4
Надайте слово новачкові, нехай він скаже про себе кілька слів і відповість на запитання колег, які можуть виникнути. Познайомте його з суміжниками, опишіть структуру звернень, проведіть екскурсію по суміжних відділам, уявіть і там свого нового співробітника.
5
Покажіть новачкові його робоче місце, особливо зверніть увагу на ті моменти, коли обладнання буде використовуватися спільно з кількома колегам і, адже іноді кілька людей можуть працювати на одному комп'ютері, користуватися одним телефоном. Ознайомте його з місцями відпочинку, порядком користування кухнею. Розкажіть, до кого він може звернутися за канцелярським приладдям.
6
Не забудьте побажати новому співробітнику успіхів. Висловіть впевненість, що він швидко увіллється в колектив і буде трудитися з радістю і відчуттям того, що він на своєму місці.
Ротація кадрів на підприємстві, залучення нових співробітників - природний процес. Тому в будь-якому, навіть давно сформованому колективі, завжди може з'явитися новий співробітник. У цьому випад, перед керівником або співробітником кадрової служби постає питання про те, як представити його новим колегам.
Інструкція
1
Якщо ви брали участь у співбесіді з новим співробітником і у вирішенні питання про прийом його на роботу, то ви повинні знати основні відомості про нього. Якщо ні, то попередньо прочитайте його анкету у відділі кадрів. Для представлення вам необхідні відомості про ім'я, по батькові та прізвища, освіті і основні дані про досвід його роботи - підприємства, де він трудився і ті посади, які він займав. Якщо у цієї людини були наукові праці та публікації, то при поданні можна згадати і про це.
2
Не слід при поданні повідомляти якісь відомості про особисте життя нового співробітника. Якщо він вважатиме це доречним, він сам про це розповість. Обмежтеся анкетними даними.
3
У тому випадку, якщо це молодий співробітник, початківець свою кар'єру в ролі рядового виконавця, то його необхідно представити трудовому колективу, в якому він буде працювати, познайомити з безпосереднім начальником і показати йому його робоче місце. Можна розповісти про основні функції, які виконує даний підрозділ, і познайомити його з тими, з ким він буде безпосередньо контактувати в суміжних відділах. Ознайомте його з тими нюансами, які не знайшли свого відображення в правилах внутрішнього розпорядку.
4
Коли ви уявляєте керівника, немає сенсу називати всіх його майбутніх підлеглих, все одно він не зможе їх запам'ятати. Назвіть по іменах ключові фігури, до яких він повинен звернутися в першу чергу. Уявіть керівників груп або напрямів.
5
Постарайтеся, щоб процедура не носила сухого, офіційного характеру, адже і новий співробітник, і колектив все одно будуть відчувати легке напруження і збентеження. Жарт - саме те, що треба в цій ситуації, щоб людина з перших хвилин свого перебування в новому колективі відчув до себе доброзичливе ставлення і розташування своїх колег.