Як навчитися робити красиві фотографії.

Зараз стало модним бути фотографом. Але виходить це далеко не у всіх. Недостатньо просто купити професійний фотоапарат, щоб знімок вийшов красивим.
Інструкція
1
Є три основних правила, на яких будується сучасна фотографія. Це освітлення, композиція та обробка фотографії . Розберіть кожен з цих пунктів окремо.
2
Композиція. Перед тим, як ви приступите безпосередньо до процесу зйомки, визначитеся з об'єктом, який ви збираєтеся фотографувати або з людиною, чий образ буде красуватися на знімку. Якщо ви знімаєте будівлю, то відійдіть подалі, щоб захопити його цілком, а не обрізати «полбашні». Якщо ви фотографуєте людину, то стежте за тим, щоб він був основою знімка, якщо це портретна зйомка.
3
Освещеніе.Многіе фотографи не перестають повторювати знову і знову, що світло є основною запорукою успіху до отримання красивою фотографії . Чи не фотографуєте на сонці. Ви нічого не зможете розгледіти на такому знімку, крім темних постатей. Найкраще фотографувати, коли сонце не дуже яскраве. Якщо ви робите знімки влітку, то найкраще фотографувати або з ранку, або після 16 годин. В інші пори року сонце не є перешкодою. В приємних теплих променях сонця виходить дуже ніжний відтінок шкіри і красивий блиск волосся, якщо фотографують людини. Намагайтеся зловити правильний світло.
4
Не треба ставити модель під сонце. На знімку вона буде жмуритися, що нікому не сподобається. Якщо у моделі пухкі ноги, то їй не варто сідати перед камерою. Фотографуйте в півоберта. Важливо пам'ятати, що у всіх є недоліки і достоїнства. Намагайтеся фотографувати людини знизу, якщо хочете візуально збільшити зростання моделі. Це так само візуально подовжує ноги моделі. Якщо у людини занадто широка нижня частина обличчя, наприклад, друге підборіддя, то не варто робити знімки знизу, навпаки, намагайтеся фотографувати зверху.
5
Шукайте незвичайні місця. Не робіть «побитих» знімків. Восени природа як ніколи вражає своєю палітрою фарб. Не пропустіть момент. Не розлучайтеся з камерою. Це дозволить вам частіше практикуватися.
6
Обробка. Краса - це природність. Так само і з фотографією. Не треба перевантажувати її ефектами. Можете додати фарб, збільшивши контрастність, або обрізати, видаливши зайве. Але не захоплюйтеся надмірною обробкою.
7
Практика, практика і ще раз практика. Робіть багато знімків, щоб визначитися з жанром. Ви можете перечитати багато книг, вислухати купу порад, але ніщо не замінить вам особистих спостережень, які ви зробите в процесі зйомки. Удачі!
У наш час цифровий фотоапарат став незмінним супутником практично кожного з нас. Родинне свято, прогулянка з дитиною, зустріч давніх друзів - всі ці щасливі моменти ми намагаємося зафіксувати на пам'ять за допомогою фото. Але рано чи пізно будь-який власник фотоапарата починає замислюватися - а як же зробити фотографії по-справжньому красивими, яскравими, запам'ятовуються?
Вам знадобиться
  • - ваш фотоапарат
  • - інструкція до нього
  • - цікаві об'єкти для зйомки
Інструкція
1
Насамперед постарайтеся вивчити як слід всі можливості і налаштування наявного у вас фотоапарата. Не варто у всьому покладатися на автоматику камери. Навчіться правильно підбирати режими зйомки згідно додається до фотоапарата інструкції. Наприклад, якщо ви хочете зняти на близькій відстані порівняно невеликий предмет (квітка, прикраса, сувенір) - вам буде потрібно режим макрозйомки. Якщо ж ви збираєтеся сфотографувати пейзаж, потрібно також вибрати режим, призначений спеціально для цього.
2
Велику роль відіграє освітлення. Самі насичені фото можна отримати при природному світлі, в ясний день. Хоча тут теж необхідно дотримуватися "золотої середини": занадто яскраве сонячне світло може виглядати різким і створювати жорсткі тіні. Не варто фотографувати кого-небудь проти сонця: на фото, а тим більше, при його роздруківці, риси обличчя будуть сильно затінені.
3
Ваші фото зміняться на краще, якщо ви навчитеся вручну встановлювати настройку "баланс білого". Наприклад, це позбавить фото, зняті в домашніх умовах від жовтого або блакитного відтінку, який створюють засоби штучного освітлення. "Баланс білого" потрібно вибирати залежно від типу освітлення. Зазвичай в меню фотоапарата є кілька режимів цієї настройки, наприклад: лампа розжарювання, лампа денного світла, яскравий сонячний день, похмурий день, вечірнє освітлення і так далі. Яким чином "баланс білого" встановлюється у вашої моделі фотоапарата, повинно бути зазначено в інструкції по застосуванню.
4
Побудувати цікавий і запам'ятовує кадр допоможе вам дотримання основних законів композиції. Насамперед, намагайтеся уникати в фото симетрії, приміщення основних предметів і композиційних ліній по центру кадру. Це зробить кадр статичним і нецікавим. Зрушуйте композиційний центр на одну третину кадру вправо або вліво, вгору або вниз - залежно від формату фото. Подумки розділіть кадр на дві третини по вертикалі і на дві третини по горизонталі, і дійте згідно з цим побудови. У деяких моделей фотоапаратів ця сітка може бути виводиться на дисплей.
5
Не залишайте в кадрі багато порожнього місця або однорідного простору. Заповнюйте його об'єктами. Знімаючи краєвид, знайдіть точку, яка особливо притягує погляд: самотнє дерево, травинку, камінь або химерне хмара. Вибирайте основний об'єкт зйомки так, щоб він не зливався з іншим фоном. Якщо ви знімаєте рухомий об'єкт, наприклад, йде людини, залишайте перед ним вільний простір - таким чином фото буде виглядати більш динамічно.
6
Динаміку вашої фотографії додадуть також розміщення в кадрі діагоналі, або згинаються лінії, що ведуть погляд глядача вдалину. Постарайтеся передбачити, як будуть рухатися очі дивиться на фото людини, що притягне його погляд спочатку, що потім?
7
Знімаючи портрет, намагайтеся фокусуватися на очах моделі. Якщо ж такої можливості немає, візьміть за точку фокусу верхній гудзик одягу. Якщо ви фотографуєте кількох людей, які не вишиковуйте їх в одну шеренгу, як на шкільному фото (якщо, звичайно, вашою метою не є саме офіційна фотографія), надайте вашим моделям динамічні живі пози.
Зверніть увагу
Завжди робіть кілька знімків одного і того ж об'єкта. Адже один-два кадри можуть виявитися розмитими.
Корисна порада
Придбайте штатив - це нехитре пристосування допоможе вашим фото зберегти четкость.Не намагайтеся оцінити фото по дисплею фотоапарата. Тільки монітор комп'ютера допоможе вам вибрати дійсно хороші варіанти кадрів.