Як намалювати кисть руки.

На перший погляд руки - другорядна деталь на будь-якому портреті. Втім, неправильно намальовані, вони зведуть нанівець враження навіть від самого красивого обличчя на картині. Якщо ж приділити промальовуванню кистей рук достатньо уваги, вони можуть стати не менш виразними, ніж погляд чи посмішка.
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу вертикально. Тонким контуром позначте на ньому простір, який буде відведено під малюнок.
2
Розрахуйте пропорції кисті і відобразіть їх в схематичному начерку. Для більш зручної роботи з пропорціями виберіть фрагмент кисті, який стане своєрідною одиницею виміру. В даному випадку краще всього підійде довжина вказівного пальця від кінчика до місця з'єднання з долонею.
3
Відстань від вершини великого пальця до суглоба в його підставі буде трохи менше. Зверніть увагу на розташування цих пальців. По відношенню до вертикальної осі вказівний палець відхилений вправо приблизно на десять градусів. Великий палець розташований строго вертикально.
4
Ширина долоні без урахування великого пальця буде дорівнює обраному об'єкті вимірювання. Трохи меншим намалюйте ділянку кисті від точки між великим і вказівним пальцями до зап'ястя.
5
Розділіть обидва розігнути пальці на фаланги. У великого нижня буде трохи довше верхньої. У вказівного, навпаки, сама верхня фаланга злегка перевершує за розміром дві нижніх (вони рівні між собою).
6
Довжина ділянки кисті від основи великого пальця до зап'ястя дорівнює сумі довжин двох нижніх «відрізків» вказівного пальця.
7
Намалюйте зігнуті частини кисті. Зверніть увагу на те, що лінія з'єднання пальців з долонею відхиляється вниз від горизонтальної осі приблизно на 30 градусів. Місце згину середнього пальця знаходиться на рівні нижнього суглоба вказівного. А кінець безіменного пальця збігається з місцем згину безіменного.
8
Намалюйте нігті. Вони займають приблизно половину довжини фаланги, але через просторового скорочення на середньому і безіменному вони здаватимуться довшими.
9
Позначивши всі тонкощі форми кисті, починайте її розфарбовувати. На даній фотографії дуже добре видно світла, півтіні і тіні. Ті ділянки, на яких ви бачите білі відблиски, що не зафарбовуйте. Поруч з ними знаходяться ділянки, які потрібно заштрихувати дуже тонкими світлими лініями.
10
Потім переходьте до ділянок більш темним - виберіть для їх штрихування олівець м'якістю 2М і підсильте натиск на нього. В останню чергу зафарбуйте найтемніші місця кисті в центрі долоні і між пальцями.