Як освітлити бульйон для холодцю.

Іноді, незважаючи на всі старання, бульйон, отриманий в результаті варіння м'яса для холодцю, все-таки помутнів. Врятувати становище і холодець, освітлити бульйон допоможе яєчний білок і марля, а також трохи терпіння.

Вам знадобиться

- яєчні білки; - марля.

Інструкція
1

Зварене м'ясо і суглоб вийміть з бульйону. Процідіть бульйон через друшляк і злийте в каструлю.

2

Візьміть яєчні білки, збийте їх в густу піну тверду (1 білок на 1 л бульйону). Остудіть 1 стакан бульйону до 60-70 ° С. Постійно його помішуючи, змішайте із збитими білками. Поставте каструлю з бульйоном, що залишився на сильний вогонь. Доведіть вміст до кипіння і поступово влийте суміш бульйону з яйцем, ретельно перемішайте. Білок при підвищенні температури зв'яже всю суспензія, яка надає опалесценцию (каламутність) бульйону, і утворює більш великі частки, які затримає марля. На поверхні з'явиться великий шар піни. Вимкніть вогонь і зніміть піну ложкою або шумівкою.

3

Через 15 хв. поставте каструлю знову на вогонь, перемішайте вміст і прокип'ятіть. Якщо утворилася піна, то зніміть її і вимкніть вогонь. Муть поступово осяде і відвар стане прозорішим. Постарайтеся не збовтати осад. Злийте бульйон в іншу каструлю через подвійний шар марлі.

4

Прокип'ятіть бульйон втретє і знову процідіть через марлю. Потім посоліть бульйон за смаком і додайте в нього цибулину, моркву, спеції і приправи і м'ясо, зрізане з кісток. Варіть до готовності овочів.

Зверніть увагу

Щоб бульйон був прозорим, одразу після закипання зменшіть вогонь і варіть холодець на самому маленькому вогні.

Найчастішою причиною помутніння бульйону є його сильне кипіння. Крім того, каламутність може з'явитися, якщо м'ясо було погано знекровлене, кілька разів розморожувати або ви поклали м'ясо в не зовсім закіпевшую воду.

Корисні поради

Щоб у холодцю був запах часнику, його треба додавати в остиглий бульйон або вже в лотки з захололому холодцем. Не забудьте спробувати і підсолити бульйон після того як додасте його в ємність до нарізання м'яса.