Забій ліктя: Як його лікувати.

Симптомами забиття ліктя є біль і обмеження рухів, припухлість і крововиливи в області суглоба. Лікують забій за допомогою гіпсової лонгет, лікарських засобів і лікувальної фізкультури. Відновлення рухів в суглобі відбувається через 2-6 тижнів.
Вам знадобиться
  • - лід або сніг;
  • - поліетиленовий пакет;
  • - тканина;
  • - дитяча іграшкова машинка;
  • - м'яч .
Інструкція
1
Відразу ж після отримання забиття прикладіть що-небудь холодне. Візьміть лід або сніг, покладіть їх у поліетиленовий пакет, потім оберніть будь тканиною і прикладіть до ліктьового суглобу із зовнішнього боку. Безпосередній контакт льоду або снігу з шкірою може привести до отморожению.
2
Зверніться в травмпункт. Вам зроблять кілька знімків для виключення перелому кісток, а потім накладуть гіпсову лонгету для фіксації руки в нерухомому положенні. Це необхідно для того, щоб суглоб додатково не ушкоджувався при рухах.
3
На другий день після забиття починайте займатися лікувальною фізкультурою. Вона поліпшить кровопостачання м'язів і зв'язок, що знаходяться в нерухомому стані в гіпсі. Виконуйте будь-які рух в суглобах, вільних від гіпсу: пальців кисті, плечовому суглобі.
4
Зніміть з руки пов'язку-косинку, що притримує її в підвішеному стані. Ляжте на спину, заведіть руку з гіпсом за голову і потримайте її в такому положенні 5-10 секунд. Потім покладіть руку на груди. Виконуйте цю вправу по 10-15 разів двічі на день.
5
Подумки посилайте імпульси до нерухомих м'язам руки. Уявляйте, як би ви здійснювали з їх допомогою різні рухи. Паралельно активно тренуйте здорову руку Імпульси від обох рук будуть передаватися в кору головного мозку і сприяти поліпшенню кровопостачання м'язів.
6
Після того як лікар зніме лонгету з руки і залишить тільки пов'язку, здійснюйте повільні і акуратні згинання та розгинання. Для цього покладіть руку на стіл, згинаючи ліктьовий суглоб, спробуйте дістати пензлем до мочки вуха. Потім повертайте руку в початкове положення.
7
Візьміть в долоню дитячу машинку або м'ячик. Покладіть руку на стіл. Зафіксуйте ліктьовий суглоб в нерухомому стані і катайте машину або м'ячик по поверхні стола.
8
Візьміть в хвору руку тенісний м'яч. Кидайте його об стіну і намагайтеся зловити тією ж рукою.
Зверніть увагу
Після зняття гіпсу не масажує суглоб і не прикладайте до нього зігріваючі компреси. Це може привести до обмеження обсягу рухів після одужання.