Як малювати японські комікси.

Японські комікси («манга») дуже популярні не тільки в Японії, але і далеко за її межами. Їх читають і дорослі і діти, хоча найбільше фанатів належить до числа молоді. Техніка малювання манги не є національним секретом країни Висхідного Сонця, тому дізнатися, як малювати японські комікси сьогодні може будь-хто.
Вам знадобиться
  • - простий олівець трьох видів (Т, ТМ і М),
  • - папір,
  • - лінійка.
Інструкція
1
Намалюйте круг. Розділіть його вертикальною лінією на дві рівних половини і двома горизонтальними лініями на третини. Далі від нижньої горизонтальної лінії проведіть дві пересічні риси. У утворився вугіллі проведіть невелику риску. Це буде приблизний розмір підборіддя вашого персонажа. Від кінцевих точок нижньої горизонтальної лінії проведіть дві заокруглених риси до умовної кордоні підборіддя. Так ви позначите вилиці. Таким чином, у вас вийде базова форма обличчя.
2
Намалюйте вигнуту, утолщенную на зламі, лінію. Для правого ока зробіть лівий кінець лінії вище правого, а для лівого ока - навпаки. Це кордон верхньої повіки. Від кінців її проведіть дві пунктирних лінії, за допомогою них ви зможете визначити оптимальне положення нижньої межі очі. Від нахилу допоміжних ліній залежатиме ширина і висота очі. Потім намалюйте овал всередині одержані кордонів, але так, щоб частина майбутньої райдужки була прикрита верхнім століттям. Після цього намалюйте відблиски, а під ними зіницю. Завершіть малюнок очі контурами вій і брови. Зітріть всі допоміжні лінії.
3
Прокреслите клин для носа в самому низу останній третині намальованого вами кола для голови. Основна частина клина перетинає кордон кола. Прямо під носом, трохи нижче, намалюйте довгу лінію рота, а під нею ще невелику лінію, яка позначає підборіддя. Втім, остання лінія факультативна, її необов'язково малювати на обличчі персонажа.
4
Намалюйте окремі пасма волосся на центральній і верхній третині вашої базової форми голови. Деталізувати волосся можна як вам завгодно. Не потрібно промальовувати кожну волосинку. Малюючи цілі окремі пасма, ви зможете збирати з них такі зачіски, які захочете.
5
Намалюйте схематичний скелет героя, розбивши зображення на окремі блоки. Найкраще оформляти живіт і зчленування м'язів подовженими овалами, тоді ви зможете представити тривимірну структуру людського тіла. Приймайте до уваги деформацію тіла при русі.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що промальовування волосся героя завжди слід починати з позначення ліній їх зростання. Щоб волосся не здавалися приклеєними, малюйте їх у напрямку росту від чола до потилиці. І не забувайте, що волосяний покрив повинен на щось кріпитися, а точніше, під зачіскою завжди повинен вгадуватися череп. Так що промальовувати голову, перш ніж оформляти її.