Як зробити шафу купе. Як самому зробити шафу купе своїми руками.

Шафи-купе стають популярними. І це не випадково. Такі шафи не тільки економлять місце, але і виглядають набагато симпатичніше, ніж корпусні меблі. Зробити шафа-купе самому реально, як би нас в цьому не запевняли виробники. А обійдеться така шафа в суму набагато меншу. Правда, і процес складання буде довгим, особливо якщо ви хочете поставити дійсно хороший шафа.
Інструкція
1
Перше, що вам потрібно зробити - це походити по будівельним супермаркетам, подивитися матеріали, з яких ваш шафа буде будуватися. Найпопулярніший матеріал для шафи-купе - це ДСП. Однак ДСП має не найкращі якості: вона не дуже естетична, її важко обробляти, з часом починає «текти». Але головна її перевага - це ціна. Фанера краще ДСП. Вона міцніша, її легше обробляти. Меблевий щит - це найкращий матеріал. Він має високу міцність, з нього не виділяються шкідливі речовини, великий діапазон стандартних розмірів, що дозволяє підібрати практично всі деталі без розпилу.
2
Стандартні розміри шафи-купе наступні: глибина 60 см, висота 250 см. Все інше на ваш розсуд. Довжиною така шафа може бути у всю кімнату, кількість відділень, ящиків, полиць теж залежить від ваших потреб. Тепер вирішите, які речі і скільки їх ви будете зберігати в своїй шафі. Тобто вам потрібно визначити, якого обсягу буде кожне відділення шафи. Відділення з вішалкою краще робити такої ж ширини, як і готова вішалка. Причому, самі часто використовувані речі повинні зберігатися на найдоступніших речах. Дитячі полки зробіть нижче, а розмір верхньої антресолі розраховуйте виходячи з розмірів тих речей, якими ви рідко користуєтеся.
3
Складіть докладний креслення. Майте на увазі, що при будівництві наших квартир багато стандартів не дотримуються, тому будьте готові до того, що одна стінка шафи буде 240 см, а інша 245 см. Ретельно промерьте всі величини, щоб не довелося нічого підпилювати - це ознака непрофесіоналізму. Краще зіпсувати багато паперу, ніж будматеріали, інакше ніякої економії не вийде. Всі вигини, отвори постарайтеся зробити в одному стандарті і на одній відстані.
4
Наступний етап - покупка і розпил деталей. В о багатьох будівельних магазинах можна розпиляти деталі. Скористайтеся цим, щоб не розводити будинку зайву бруд.
5
Найвідповідальніше - це збірка. Всі деталі збирайте строго по рівню, інакше зібраний шафа перекосить, а дверки будуть або заїдати, або з'їжджати по похилій. Для кріплення шафи до стіни і стелі просвердлите отвори і вбийте пробки з дерева і вже в ці пробки вворачивают куточки шурупами. Щоб навісити двері спочатку прикрутите саморізами напрямні знизу (обов'язково вирівняйте по горизонталі), потім покличте помічників, надіньте на двері верхні напрямні, вставте двері в нижні направляючі і встановіть. Прикрутите напрямні зверху. Шафа-купе готовий.