Як розморозити трубу.

Взимку вода в трубах мерзне нерідко. А причин цьому декілька: це і недостатня глибина залягання труб, і малоефективне утеплення, і мала витрата води, і дуже низька температура повітря. Ті труби, до яких ви маєте легкий доступ, размораживаются легко за допомогою фена. А що робити з трубами, які прокладені під землею?
Інструкція
1
Якщо вода у нас замерзла на вводі - це ще півбіди. В цьому випадку можна нагріти стіну. А якщо крижана «пробка» знаходиться далі, то тут вже проблема серйозна. Щоб не чекати весни, коли труби зможуть відтанути самі, скористайтеся одним з наших порад.
2
Металеві труби розморозити нескладно. Нам потрібен зварювальний апарат, який необхідно підключити до обох кінців труби. Таким способом проблема вирішується за пару-трійку годин. З пластиковими трубами ситуація інша. Ток вони не проводять, тому зварювальним апаратом вирішити проблему не вдасться.
3
Для першого способу нам знадобиться сталева розжарена дріт діаметром 2-4 мм, гідроуровень будівельний, і клізма. Вирівнюємо дріт і трубку рівня, з'єднуємо їх між собою ізолентою. Інший кінець рівня підключаємо до клізми. Дріт з трубкою просовуємо в трубу до самого місця замерзання труби. Приготовлену гарячу воду ллємо в трубу. А щоб нас не залило холодною водою, підставимо під трубу відро, адже гаряча вода витісняє холодну в тих же кількостях. У міру танення льоду трубку просуваємо далі. Повільний спосіб, але зате ефективний.
4
А ось другий спосіб, досить оригінальний. Беремо мідний двожильний провід, вилку звичайну, для розетки. Якщо довжина труби більше 30 метрів, рекомендується купити насос або компресор для відсмоктування холодної води.
5
Знімаємо з дроти верхній шар ізоляції, одну жилу оголюємо, а другу загинаємо вздовж дроти в зворотну сторону. Робимо оголеною житловий 3-4 витка, а зайве відкушуємо. Далі відступаємо 2-3 мм від витоків і закручуємо витками другу жилу, підключаємо провід до вилки і наш агрегат готовий. Він забезпечить нам нагрівання води від проводу, коли ми включимо вилку в розетку. При цьому наші пластикові труби плавитися не будуть, а нагріватися буде тільки лід і вода.
6
Можна випробувати прилад в тазику з водою. Від кінців приладу повинні виходити бульбашки і гудіння. Не опускайте в воду руки, а то «жахне». Тепер поміщаємо провід в трубу і штовхаємо його до упору. Тепер включаємо прилад в мережу і трохи надавлюємо, щоб провід уперся прямо в лід. Проплавивши так 1-1,5 метра льоду, викачуємо надлишки води компресором або насосом. В іншому випадку труба може знову перемерзнути, поки ми будемо просовувати провід далі. Крім цього, швидкість нашої роботи помітно збільшиться, якщо прибору не треба буде крім льоду прогрівати ще і літри води в трубі.
Взимку в приватних будинках часто замерзає теплоносій в трубах опалення і водопостачання. Металопластикові труби менш схильні замерзанню, але все ж вірогідність потрапити в цю неприємну ситуацію є. І до цього явища слід підходити дуже серйозно, так як ситуація може привести до більш згубним надзвичайних подій
Інструкція
1
При розморожуванні труб обов'язково дотримуйтесь певні правила, відступ від яких може становити небезпеку. Повністю відкрийте вентиль, розташований ближче інших до місця обмерзання. Розморозку проводите повільно, поступово рухаючись від відкритого вентиля до місця замерзання теплоносія і далі. Постійно контролюйте температуру труби рукою. Ця температура повинна дозволяти доторкатися до труби без небезпеки обпектися. Перегрів труби може привести до утворення пара всередині неї, а в подальшому - до її розриву.
2
Якщо мається система автономного опалення будівлі, включите її. Коли будинок повністю прогріється, труби розморозяться самі. Це найпростіший і безпечний спосіб розморожування. Якщо заморожена труба розташована за межами будинку, наприклад, в підвалі, замотайте її тканиною і поливайте гарячою водою. Під трубу поставте ємності, щоб уникнути розливу води і утворення полою.
3
При наявності грілки або ковдри з електричним підігрівом, обмотайте їх навколо труби і включіть в електромережу. Зверху накиньте будь-якої теплоізолюючий матеріал. Потужність обігріву поставте мінімальну. Поступово збільшуючи потужність підігріву, плавно рухайте грілку або ковдру в напрямку від відкритого крана до місця заморозки аж до місця закінчення крижаної пробки.
4
Якщо мається побутової фен, обігрівач з вентилятором або інфрачервона лампа-обігрівач, використовуйте їх. Для цього поставте їх таким чином, щоб тепло, що виходить від них, було направлено на місце замерзання теплоносія в трубі. Запам'ятайте, що металопластикові труби витримують температуру не більше 120 градусів, тому подбайте про те, щоб не перегріти їх. При використанні будь-яких електроприладів для розморозки переконайтеся, що проводка в підвалі розрахована на потужність трохи більшу, ніж потужність включаються обігрівачів.
5
Будьте вкрай обережні при розморожуванні труб з використанням газового пальника або паяльної лампи. По-перше, при будь-якій можливості використовувати інший спосіб, обійдіть без пальника. По-друге, пальник повинен обов'язково мати розсікач полум'я, а з іншого боку труби, що обігрівається повинен стояти лист азбестового картону. По-третє, постійно контролюйте температуру труби і нагрівайте місце пробки поступово. І по-четверте, не залишайте пальник без нагляду, а під рукою тримайте вогнегасник.