Як посадити салат.

Вживання в їжу листя салату - це не тільки спосіб отримати приємне задоволення, але можливість збагатити організм великою кількістю вітамінів. Салат можна вирощувати як влітку на грядках, так і в зимовий період на підвіконні прямо у вашому домі!
Інструкція
1
Виберіть ємність, в яку ви будете сіяти салат. Віддайте перевагу індивідуальним горщикам невеликого діаметру, щоб при подальшій пікіровці не травмувати кореневу систему салату . Якщо ви зупинили свій вибір на довгастому контейнері, то при посіві розрахуйте відстань між саджанцями не менше 10 сантиметрів.
2
Підготуйте грунт для посіву. Для салату добре підходить легкий живильний субстрат. Ніколи не саджайте нове насіння в грунт, в якій раніше виростали кабачки або такі ж салатні листя. Приготуйте суміш з чорнозему і органічних добрив, тоді незабаром салат обов'язково порадує вас пишною зеленню.
3
З усього різноманіття, представленого на ринку насіння, виберіть найбільш підходящі вам сорту. Вибирайте не холодостійкі види салату , інакше замість пухнастого суцвіття у вас з'являться витягнуті слабкі стебла і бліде листя. Самій скоростиглої овочевою культурою є крес-салат, виростити його можна практично без сонця.
4
Посійте насіння салату або в індивідуальний горщик, або в багатомісний контейнер. В останньому випадку сійте насіння поздовжніми рядами, відстають один від одного на відстань не менше 3-5 сантиметрів. Розподіліть насіння по поверхні грунту і акуратно присипте тонким шаром субстрату.
5
Підготуйте найпридатніші для пророщування насіння умови. Температуру в приміщенні тримайте на рівні +20 градусів за Цельсієм. Врахуйте, що при підвищенні температури салат витягується у висоту і не дає пишної зелені. Забезпечте гарне освітлення всім сортам салату , крім кресс салату , який добре переносить і північні сторони з малою кількістю сонячних променів. При подсушивании верхнього шару ґрунту поливайте ваші саджанці теплою водою.
6
Підгодуйте ваші сіянці азотними добривами або аміачною селітрою, коли у них з'являться два перших листочка. Розведіть мінеральні речовини теплою водою і полийте саджанці.
7
Зберіть ваш довгоочікуваний урожай по закінченні 20-25 днів після посіву. Кресс-салат є скоростиглої культурою, і його листя можна збирати вже на 12 день після появи перших сходів.
Зверніть увагу
Листя салату містять велику кількість йоду, провітаміну А, вітаміну С. Салат багатий магнієм і залізом, він сприятливо впливає на організм завдяки поєднанню в ньому натрію і калію.
Корисна порада
Висадивши різні сорти салату одночасно, незабаром ви отримаєте чималий асортимент зелені до вашого столу.