Як побудувати доріжку.

Крім основної функціонального навантаження, садові доріжки на заміській ділянці грають і декоративну роль. Вони є одним з основних елементів ландшафтного дизайну. Красиво і акуратно викладені доріжки надають ділянці доглянутий і затишний вигляд. Зробити садові доріжки на заміській ділянці цілком можливо своїми руками.
Вам знадобиться
  • - Кілочки;
  • - лопата;
  • - рулетка;
  • - гравій;
  • - пісок;
  • - шнур;
  • - геотекстиль.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для доріжки. Зробити доріжку можна з найрізноманітнішого матеріалу. Все доріжки можна умовно розділити на три види - м'які, жорсткі і комбіновані. Для створення м'яких доріжок підійде пісок, галька, деревна тріска або щебінь. Для жорстких використовують тротуарну плитку, бетон, дерево, натуральний камінь або клінкерна цегла. Комбіновані доріжки поєднують м'які і тверді фактури. Вибір того чи іншого матеріалу залежить виключно від ваших уподобань і фінансових можливостей.
2
Визначте призначення доріжки. Від цього залежить товщина використовуваного матеріалу. Для прогулянкових доріжок цілком підійде матеріал товщиною 4-6 см. Для обробки парковки, господарських майданчиків або парадного в'їзду необхідно використовувати матеріал товщиною не менше 8-10 см.
3
Підготуйте підставу доріжки. Визначте бажану ширину доріжки і зробіть розмітку. Зніміть дерен і верхній шар ґрунту на глибину 10-15 см. Викорчують або зріжте коріння рослин, вирівняйте траншею і зробіть ухил для стоку води. Покладіть на дно траншеї геотекстиль або руберойд. Засипте гравій з піском або щебінь. Полийте водою і ретельно утрамбуйте.
4
Покладіть вибраний для мощення матеріал. Залежно від обраного вами матеріалу він буде укладатися або прямо на піщану основу, або на цемент і бетон. Бетонні плити укладаються прямо на пісочне підставу. Природний камінь, тротуарна плитка і цегла кладуться на цементний розчин. Якщо в якості матеріалу для мощення ви вибрали дерево - обов'язково обробіть його спеціальними засобами від гниття.
5
Зробіть бордюри. Вони не тільки прикрасять ваші доріжки, а й захистять краю стежки. Зробити бордюри можна з природного каменю, цегли, бетону або дерева. Доріжки, прикрашені бордюром, будуть мати доглянутий і закінчений вигляд.
Корисна порада
При виборі матеріалу для садових доріжок слід врахувати, що в кліматі середньої смуги доріжки з м'яких матеріалів швидко втрачають свою красу і привабливість.