Як привернути увагу до уроків.

Чому одні учні з легкістю освоюють всі навчальні дисципліни, граючи перемагають на шкільних олімпіадах, а інші насилу справляються із завданнями середнього ступеня складності? Психологи бачать головною причиною такої відмінності, в першу чергу, рівень мотивації дітей.
Вам знадобиться
  • - прагнення допомогти своїй дитині розвиватися;
  • - консультації психолога (бажано);
  • - вільний час для занять з дитиною.
Інструкція
1
Щоб ваша дитина домігся значних успіхів у навчанні, ви повинні його регулярно мотивувати до етому.Мотівація (від лат. «Movere» - рухати) - це процес спонукання до вчинення дій для досягнення певних цілей. У першому випадку діти хочуть і прагнуть до високих результатів, т.к. вони мають високий емоційний стимул. Мотивація може, як прибувати ззовні, так і виходити ізнутрі.Ви і повинні стати джерелом зовнішньої мотивації. Тільки так можна залучити увагу дитини до навчання.
2
Чим більше ви мотивуєте дитини на успіх в навчанні (саме мотивуєте, а не емоційно давите), тим впевненіше розвивається і внутрішня мотивація учня. Для досягнення високих результатів у навчанні важливо стимулювати інтерес дитини до знань з самого першого для навчання. Для першокласників думка батьків дуже авторитетно. Тому дуже важливо, що б всі члени родини говорили дитині про значимість і необхідність утворення не в загальному, а конкретно. Учневі важливо з самого початку зрозуміти, що навчання - це не повинність, не покарання і не розвага, а ключ до нових можливостей, а в перспективі до особистісного та кар'єрного росту.
3
Типовою помилкою багатьох батьків є контроль оцінок дитини. Оцінки стають самоціллю навчання, і дитина, бачачи це відношення, сам починає думати подібним чином. При подібному підході закономірно формується схема «здав і забув». Деякий час оцінки продовжують бути позитивними, але рівень знань неухильно знижується. Це, в свою чергу, призводить до конфліктів. Щоб уникнути подібного розвитку подій приділяйте основне увагу саме контролю знань. Обговорюйте зі своїми дітьми цікавий матеріал з недавнього уроку, діліться додатковою інформацією, а по можливості намагайтеся застосувати отримані знання на практиці. Це допоможе вам не тільки залучити увагу до урокам, а й пробудити у дитини інтерес до пізнання.
4
Процес навчання сповнений злетів і падінь. Ви повинні навчити дитину долати виникаючі труднощі, інакше він втратить інтерес до навчання, визнавши її непосильно складною. Вашій дитині, особливо на початкових етапах важливо усвідомлювати, що він не один, і є люди, готові його підтримати. Ви повинні всіляко підбадьорювати дитини в складні періоди.Помогіте учневі спланувати алгоритм дій, які допоможуть підвищити успішність з предмету, який є для нього складним. Якщо залишити дитину наодинці з виниклими труднощами, в результаті провалу може не тільки знизитися її самооцінка, але може з'явитися сильна антипатія до предмета взагалі. А відчуваючи підтримку та турботу, дитина неодмінно відповість вам ретельністю і старанням.
5
Слід зазначити, що індивідуальна мотивація кожного учня в школі реалізується не повною мірою. Це обумовлено і обмеженістю часу, і великим числом учнів, і нерідко незацікавленістю педагогічного колективу. Щоб дитина добре вчився, мотивирующее схвалення і здорова, об'єктивна критика повинні виходити саме від вас.