Як витягти частину архіву.

Не завжди буває необхідно витягувати містяться в архіві файли і папки в повному обсязі, іноді буває потрібно отримати тільки один або групу упакованих об'єктів. Звичайно, можна розпакувати весь архів і видалити непотрібне, але деякі архіви містять сотні файлів і важать кілька гігабайт, що робить таке рішення недоцільним. Витягти частина вмісту досить просто, якщо у вашому комп'ютері встановлена будь-яка програма, здатна працювати з архиві.
Інструкція
1
Запустіть штатний менеджер файлів вашої операційної системи - в ОС Windows це Провідник, і відкривається він натисканням сполучення «гарячих клавіш» WIN + E, або подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер», розміщеному на робочому столі. В менеджері файлів перейдіть в ту папку, куди ви плануєте витягти частина архіву.
2
Створіть у цьому каталозі вкладену папку - вона буде потрібна, щоб видобувні файли переплуталися з уже існуючими файлами і каталогами цього фолдера. Для створення нової папки клацніть вільний простір у правій панелі Провідника правою кнопкою миші, у випадаючому контекстному меню розкрийте розділ «Створити» і виберіть самий верхній пункт («Папку»). Провідник додасть в цей каталог ще одну папку і за замовчуванням назве її «Нова папка» - замініть назву більш відповідним.
3
Створіть у цьому каталозі вкладену папку - вона буде потрібна, щоб видобувні файли переплуталися з уже існуючими файлами і каталогами цього фолдера. Для створення нової папки клацніть вільний простір у правій панелі Провідника правою кнопкою миші, у випадаючому контекстному меню розкрийте розділ «Створити» і виберіть самий верхній пункт («Папку»). Провідник додасть в цей каталог ще одну папку і за замовчуванням назве її «Нова папка» - замініть назву більш відповідним.
4
Відкрийте архів, що містить потрібні вам об'єкти. Робиться це подвійним клацанням по файлу архіву. При цьому у вашому комп'ютері, зрозуміло, повинна бути встановлена якась програма- архіву тор. Провідник запустить її і передасть обраний вами файл-архів, а програма відобразить у вікні список каталогів і файлів, що містяться в цьому архіві.
5
Виберіть у загальному списку потрібні вам файли. Якщо вони розташовані один за іншим, то виділіть перший, потім натисніть клавішу SHIFT, і, утримуючи її, виділяйте кожен наступний натисканням клавіші зі стрілкою вниз. Якщо файли розміщені в різних частинах списку, то клацніть лівою кнопкою миші перший, а решта клацайте, утримуючи клавішу CTRL.
6
Перемістіть вибрані вами файли в створений для них каталог. Практично всі архіву тори, розраховані на роботу в ОС Windows, підтримують операцію перетягування між вікнами відкритих програм, тож можна виділену групу просто перетягнути мишкою. Можна і скористатися відповідною командою в меню архіву тора - місце її розміщення там залежить від використовуваної програми.
Архіви з розширенням .zip використовуються досить часто. У них зручно зберігати файли в стислому вигляді - так вони займають менше місця. Часто програми-архіватори застосовують для підготовки файлів до передачі електронною поштою. Для того щоб відкрити або розпакувати .zip-архів, важливо щоб на комп'ютері була встановлена програма для архівації та розпакування файлів з розширенням .zip, а далі буде потрібно тільки кілька кліків миші.
Інструкція
1
Розпакувати архів .zip можна кількома способами. Якщо необхідно витягти з архіву всі містяться в ньому файли, потрібно клікнути на значку архіву правою кнопкою миші. Зі списку команд меню, що випадає вибрати потрібну команду.
2
Команда «Витягнути файли» відкриє вікно «Шлях і параметри вилучення». В даному вікні необхідно вказати шлях до папки, в яку будуть розпаковуватися файли. Каталог має деревоподібну структуру. Пересуваючись по гілках, слід вибрати вже наявну папку або створити нову, натиснувши на кнопку «Нова папка». Визначившись з місцем для збереження файлів, слід натиснути на кнопку «OK».
3
Команда «Витягнути в поточну папку» означає те, що файли будуть вилучені в ту ж папку, де знаходиться архів. Наприклад, якщо .zip-архів перебуває на робочому столі, файли будуть вилікувані на робочий стіл. Вони будуть збережені без створення нової папки.
4
Команда «Витягнути в <назва .zip-архіву>» дозволить розпакувати файли в ту ж папку, в якій знаходиться архів, але при цьому вони будуть розміщені в папці з тією ж назвою, що і назва архіву.
5
Якщо клікнути на .zip-архів лівою кнопкою миші, відкриється вікно з вмістом архіву. З нього можна розпакувати всі файли одночасно або витягти тільки потрібні файли. Для цього необхідно виділити містяться в архіві файли і натиснути кнопку «Витягнути». Відкриється таке ж вікно, як і в кроці № 2 («Шлях і параметри вилучення»). Також вікно для збереження файлів можна викликати, вибравши у верхньому рядку меню пункт «Команди», у випадаючому меню вибрати пункт «Витягнути в зазначену папку».
6
Також файли з .zip-архіву можна витягти іншим шляхом. Для цього відкрийте архів способом, зазначеним у кроці № 5, виділіть потрібні файли і, утримуючи затиснутою ліву кнопку миші, просто перетягніть файли в потрібну папку. При цьому не важливо, відкрита папка, в яку копіюються файли з архіву, або закрита.