Як оформити куточок з охорони праці. Що має бути на стенді з охорони праці.

Після того, як профспілки перестали бути невід'ємною частиною кожної організації, обов'язки з охорони праці поклали на відділ кадрів. І в кабінеті цього відділу повинен бути куточок, в якому співробітники зможуть знайти корисну інформацію і дізнатися останні новини.
Інструкція
1
Основна деталь в оформленні куточка з охорони праці - інформаційний стенд. Найкраще для цієї мети підійде дошка з м'яким покриттям, до якого кнопками кріпляться оголошення. Стенди з пластиковими кишеньками формату А4 не зручні. Не завжди матеріал, який потрібно оприлюднювати, поміщається на аркушах стандартного розміру.
2
У стенду обов'язково має бути назва. Додайте його в центрі, біля верхньої кромки дошки. Можна експлуатувати стандартні: «Новини компанії», «Корисна інформація», «Інформація відділу кадрів». Або скласти власне, оригінальне, яке відповідає сфері діяльності організації, де ви працюєте.
3
Розділіть інформаційний стенд навпіл. З одного боку розташуйте відповіді на найбільш популярні запитання. Тут повинна бути інформація про оформлення відгулів, відпусток, оплати понаднормової роботи і т.д. У кожної компанії свої пріоритетні відомості. І відділ кадрів повинен бути першим, хто дізнається про новини в організації. Там же прикріпіть план пожежної евакуації та інструкції з техніки безпеки. З іншого боку стенду повісьте поздоровлення зі святом, фотографії кращих співробітників, іменинників та інше. Якщо потрібно повідомити щось дуже важливе, зробіть заголовок «Терміново». Обов'язково виділіть його шрифтом іншого кольору і великими літерами.
4
Розмістіть на інформаційній дошці кишеню «Корпоративна пошта». Таким чином відділ кадрів встановить зворотний зв'язок зі службовцями підприємства. Навіть анонімні листи допоможуть отримати відомості, які ніколи не оголосять на нарадах.
5
Поруч з дошкою помістіть стіл, на якому будуть лежати два - три примірники кодексу з закладками на законах про охорону праці. Ще на столі повинні знаходитися зразки заяв на відпустку, звільнення та зарахування до штату, і комплект ручок. Це допоможе співробітникам оформити документи, за якими у відділ кадрів звертаються найчастіше.
6
Поруч з інформаційним стендом або над столом розвісьте фото співробітників за роботою. Якщо у вас виробнича організація, розмістіть в куточку з охорони праці зразки продукції. Поставте в кабінеті кімнатні рослини, картини, календар. Товариші по службі, що прийшли у відділ кадрів за порадою, повинні відчувати себе як вдома.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=V82hKYkAV2U
Сучасний рівень розвитку виробництва передбачає підвищену відповідальність керівництва компаній за життя і здоров'я співробітників. У відсутність профспілок особливо актуальним є наявність спеціальної служби персоналу на підприємствах. Кожен новий співробітник повинен пройти інструктаж з техніки безпеки і атестуватися за засвоєним знанням. Інформаційний стенд з охорони праці можна розмістити у відділі кадрів або кімнаті відпочинку.
Інструкція
1
Придумайте яскраву назву для стенду. Наприклад, "Основи безпеки", "Новини компанії", "Вісник служби персоналу". Назва повинна бути помітним і привертати увагу всіх членів трудового колективу.
2
Матеріал, з якого зроблений стенд, повинен давати можливість своєчасної заміни інформації на більш актуальну. Добре використовувати дерев'яну основу і вішати інформаційні листки за допомогою кнопок. Також зручно користуватися магнітними кріпленнями на металевому листі. Обов'язково повісьте поруч зі стендом вогнегасник.
3
Розділіть стенд на кілька тематичних секторів. На самому видному місці розмістіть інструкцію з техніки безпеки праці та детальну схему пожежної евакуації співробітників. Необхідна також інформація від відділу кадрів по внутрішньому розпорядку, правильному оформленню заяв, надання лікарняних листів. Тут же можна вивішувати накази по компанії про призначення та нагородження співробітників. Виділіть місце для привітання іменинників з днем народження та іншими радісними подіями в житті колективу. Тепле ставлення керівництва до штату завжди позитивно позначається на продуктивності праці.
4
Повісьте поруч зі стендом аптечку із засобами першої допомоги (бинти, пластир, ножиці, йод, гумовий джгут) і найнеобхіднішими ліками, які можна приймати без призначення лікаря. Поставте електронний тонометр, який дасть можливість співробітникові самостійно виміряти тиск.
5
Створіть у кімнаті відпочинок комфортну обстановку, поставте рослини, крісла, диван, кавоварку, кулер з водою. Покладіть на стіл "Трудовий кодекс РФ", журнали "Охорона праці" та "Засоби захисту", щоб кожна людина могла почитати ці видання, коли виникне необхідність.