Як ловити пелядь. пелядь риба Як ловити.

Пелядь або сирок - це озерна риба сімейства сигових. Завдяки розведенню її ареал значно збільшився, в Росії це риба водиться від Мурманської області на півночі до Таджикистану на півдні. Вона населяє озера в Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччини та Фінляндії. На нерест виходить у ріки й мілини, пізньої осені і часто вже під лід. Пелядь часто розводиться штучно. Вона є предметом промислу та аматорської риболовлі. Риба досягає 60см в довжину і вагою до 5кг, але найчастіше середня озерна раба має вагу до 500г. Для приготування її використовують всі способи обробки, як для вживання в їжу, так і для тривалого зберігання. Ловля пеляді вимагає певних навичок і знань.
Інструкція
1
Пелядь дуже полохлива. При лові слід обов'язково маскуватися в прибережній рослинності влітку, закидаючи насадку треба подалі від берега, і відходити на метр від лунки взимку, стояти або сидіти слід дуже тіхо.Часто ця риба виявляє себе сама, якщо на поверхні води починають з'являтися невеликі кола, чутні сплески - це ходить пелядь, ловить комарів та інших комах.
2
Відповідно, для наживки на пелядь при ловлі донками і поплавцевою вудкою використовують комарів, гаммадрід, земляних і морських черв'яків, м'ясо молюсків, мотиль, рідше опариша, взимку часто використовують мормишку. Наживку слід закидати влітку подалі від берега на 4-5м., Взимку краще ловити в затіненій лунці. Пелядь ходить в товщі води, тому насадку зазвичай тримають на відстані 1 м від дна. При зимовій риболовлі, трохи ближче до весни в лунку радять сипануть жменю морозива мормиша (бокоплав) а зверху пару жмень сухого, пелядь буде вискакувати і хапати корм, і зловити її не складає великих труднощів. Лід навколо лунки обов'язково засипте снігом приблизно на 2 або більше метра. Наживку взимку опускають у лунку на глибину від 5-6см до товщини льоду.
3
Ловлять пелядь або зябровими мережами та неводами, або нахлистом і поплавцевою вудкою без грузила. Вудилище при цьому вибирають достовірніше, близько 5 метрів, волосінь підійде 0,2-0,3 мм навіть з урахуванням великої риби і гачок 4-5 номера. Захоплення насадки пеляді відчувається як удар по волосіні, для вилучення великої риби може знадобитися великий запас терпіння і волосіні.
4
Ще один оригінальний спосіб риболовлі на сигових поширений на волзі. Це ловля на снасть, яка називається побрадком. Вона являє собою метровий прут, до кінця якого прив'язують волосінь довжиною 3 м з двома-трьома поводками. При цьому на блешні немає ні поплавка, ні грузила. Ловлять таким способом на течії. Для цього, заходять у воду і ворушать грунт ногою. Утворену каламутну доріжку видали зауважує даний вид риби і піднімається до неї в пошуках корму. Не знайшовши його, вона зауважує насадку і заковтує її. Бувалі рибалки радять побрадок тримати поставленим до нозі з вершинкой у самого дна, і КОМЕЛ в руках. Час від часу блешню слід відпускати від себе, а потім підтягувати назад. Також через деякий час після початку лову треба піднятися на кілька кроків по теченію.Желаем удачі і відмінного улову.