Як зробити вітражні фарби.

Щоб створити неповторний затишок у себе вдома, необов'язково бути професійним дизайнером, треба лише трохи фантазії і бажання зробити щось дивовижне самому. Вітраж - це шматочок свята в будній день, він робить тьмяне яскравим, сіре - кольоровим.
Вам знадобиться
  • - лак «Цапон»;
  • - акрилові барвники;
  • - металеві пігменти;
  • - розчинник.
Інструкція
1
Вітражні фарби , які продаються в магазинах, коштують досить дорого. Якщо ви тільки хочете почати робити вітражі і не впевнені, чи будете продовжувати або навпаки, вам катастрофічно не вистачає фарб для створення все більшої кількості шедеврів, то саме час зробити вітражну фарбу самім.За основу візьміть лак «Цапон», він зарекомендував себе з кращого боку в плані практичності, дешевизни і естетичності. Лак володіє відмінними оптичними властивостями, що дуже важливо для створення вітражів, його плівка не мутніє з часом.
2
За допомогою акрилових барвників надайте лаку колір. Для створення ефектів металік використовуйте металеві пігменти, такі як алюмінієва і бронзова пудра, окис хрому, окис заліза, сурик і тому подібні. Лак, змішаний з пігментом зберігається близько 24 годин. «Цапон» швидко сохне і має маленький расход.Наносіте кольоровий лак кистю, розпилювачем або просто занурюйте фарбується. Час сушіння між шарами хвилин 20-30, і час для остаточного застигання лаку на виробі ще хвилин тридцять.
3
Розрахуйте кількість лаку, яке вам знадобиться - врахуйте кількість шарів, заміряйте довжину і ширину майбутнього вітража. Витрата лаку - 200-250 мл на квадратний метр при нанесенні в 2-3 шари. При необхідності лак можна розбавити розчинниками 646, 647, 648. Фарба на основі лаку «Цапон» стійка до впливу вологи, а на основі «Цапон бензостійкий» - також до дії бензину і масел.
4
При створенні вітражів спробуйте використовувати технологію «скляний бісер» - вона додасть вашому твору обсяг і текстуру. Розфарбуйте область вітража потрібної фарбою, потім, не чекаючи, коли вона повністю висохне, наклейте на неї прозорий скляний бісер. При ламанні світла, що проходить крізь кольорове скло і бісер, виникне неповторна глибина і загадкове мерехтіння вітража!
5
Придбайте спеціальну фактурну робочу панель «Тріснутий лід». Нанесіть на неї вітражну фарбу на основі лаку, коли фарба підсохне, зніміть її у вигляді плівочки і наклейте на вітраж - цей шматочок придбає фактуру тріснутого льда.Добавьте у фарбу перламутр, він додасть зображенню додатковий об'єм і блиск. Пробуйте додавати в лак різні барвники, - так ви створите свою неповторну вітражну фарбу, і будете заслужено пишається результатами своєї праці!
Зверніть увагу
• Листове скло, міліметровий папір. • Олівець, гумка, фломастер, тюбик об'ємного контуру по склу, тонкі пензлики різного розміру, паперові серветки, мастихін (тонка пластинка у вигляді ножа або лопатки). • Матові і прозорі вітражні фарби, ацетон або спирт, безбарвний акриловий гель. Як робити вітраж в домашніх умовах?
Корисна порада
Як зробити вітраж своїми руками. Відомо, що будь-яке приміщення вимагає свого колірного наповнення. Сонячні промені, заломлюючись, примушують скло горіти яскравими соковитими фарбами, роблячи його всякий раз новим і неповторним. Розпис в класичному вітражі виконується спеціальними фарбами з випаленням, вона не вигоряє і не стирається довгі роки.
Вітражні фарби дозволяють перетворити звичайну тарілку або свічник в справжній шедевр. Для того щоб розписати скло, не обов'язково бути художником. Потрібно знання деяких навичок нанесення фарб.
Вам знадобиться
  • - роздрукований малюнок;
  • - вітражні фарби;
  • - контур.
Інструкція
1
Вітражні фарби по склу відрізняються від інших видів тим, що вони рідкі, немов чорнило, прозорі, пропускають сонячне світло і без проблем переносять вплив води, що особливо важливо при фарбуванні посуду і шибок. Однак через консистенції фарб наносити їх складніше, ніж звичайні акрилові.
2
Перш ніж приступати до нанесення фарби, уважно огляньте скло і переконайтеся, що на ньому немає подряпин. Якщо фарба потрапить всередину дефектів, вони стануть дуже помітні. Очистіть поверхню, на яку збираєтеся нанести малюнок, від пилу і бруду. Для цього скористайтеся теплою водою з розведеним у ній нашатирним спиртом або візьміть м'який засіб для миття посуду. Після очищення скла його слід витерти сухою ганчіркою.
3
Покладіть попередньо роздрукований малюнок під скло і перенесіть його на поверхню, використовуючи спеціальні контури, які не дозволять фарбі розтектися і зроблять картину схожою на справжній вітраж. Краще всього використовувати чорний, золотистий або сріблястий контур. Перш ніж приступати до наступного етапу роботи, дочекайтеся, поки фарба висохне.
4
Вітражні фарби бувають двох типів. Одні з них виливають з баночки відразу на скло, інші завдають пензлем. Якщо ви використовуєте фарби першого типу, стежте за тим, щоб на вітражі не утворювалися бульбашки. Наносити слід через один елемент, щоб ви часом не змазали невисохлий сегмент. Після того, як частина вітража висохне, переступайте до розфарбовування елементів, що залишилися.
5
Існують палючого вітражні фарби - їх запікають у печі, що не завжди зручно, а також фарби, які не вимагають випалу. Саме вони найчастіше і використовуються любителями. Інформація про необхідність обробки повинна бути написана на упаковці. Різні види фарб сохнуть різний час, але залишати виріб для просушки слід в чистому приміщенні, щоб на вітраж не прилипли пил.