Як вибрати світлодіод.

Якщо в якій-небудь конструкції для індикації, підсвічування або освітлення використовуються світлодіоди , їх необхідно грамотно вибрати. У цих приладів існує цілий ряд параметрів, і вони випускаються з різними їх поєднаннями.
Інструкція
1
Виберіть, яку довжину хвилі повинно мати випромінювання світлодіода. Червоному кольору відповідає довжина хвилі порядку 635 нанометрів, жовтому - 570, салатовому - 550, смарагдовому - 520, синього - 500, фіолетовому - 430. У білого світлодіода спектр досить широкий і включає в себе випромінювання з різними довжинами волн.Сам колір вибирайте відповідно зі своїми уподобаннями або уподобаннями замовника. Пам'ятайте що для сигналізації про небезпеку можна застосовувати тільки червоний колір, а синій і фіолетовий не годяться для підсвічування шкал та індикаторів, при зчитуванні яких необхідно напружувати зір. Кольори світлових приладів транспортних засобів повинні відповідати вказаним в нормативних документах.
2
Визначившись з довжиною хвилі, переходите до вибору геометричних і оптичних параметрів діода. Круглі використовуйте для освітлення та індикації. Для другої мети можна використовувати і прямокутні світлодіоди , але під них важко проробляти отвори в корпусах - просвердлити їх не вийде. Тому більш доречні такі діоди в шкалах. Для спрямованого освітлення застосовуйте прилади з лінзами, для розсіяного - в матових корпусах. Для гірлянд, де важливо, щоб діод був видний під будь-яким кутом, використовуйте прилади з конічною виїмкою. Якщо монтаж малопотужного світлодіода передбачається здійснювати на плату з використанням автоматизованого обладнання, краще застосувати SMD-діод.
3
Потім визначте робочий струм діода. Пам'ятайте, що споживана їм потужність дорівнює добутку струму і напруги. Падіння напруга на червоному діоді одно 1,8 В, на зеленому - близько 2 В, на синьому, фіолетовому або білому - від 3 до 4 В. Світлова потужність дорівнює добутку споживаної на коефіцієнт корисної дії. У індикаторних світлодіодів він становить близько 20 відсотків, у освітлювальних може досягати 50. Врахуйте, що в ряді випадків застосування декількох малопотужних світлодіодів виявляється економічно вигідніше використання порівнянного з ним по яскравості одиночного.
4
У ряді випадків виявляється виправданим застосування спеціальних видів світлодіодів. Так, двох-і трехкрісталльние діоди здатні по сигналу від схеми управління оперативно міняти колір. Світлодіоди з вбудованою схемою управління при подачі живлення починають мигати небудь міняти колір (плавно або різко, в залежності від типу). Це дозволяє отримувати різні динамічні ефекти без ускладнення конструкції, в яку встановлені діоди.
5
Підібравши всі параметри, виберіть світлодіод за довідником або каталогу, або в ході консультації з продавцем. Якщо сайт торгового установи забезпечений відповідною функцією, введіть бажані параметри діода в форму на ньому, після чого будуть автоматично відфільтровані тільки ті їх найменування, які вам підходять.
6
Придбавши діоди, включайте їх з дотриманням полярності. Експлуатуйте їх тільки при струмі, що не перевищує номінальний.