Як зробити ваги.

Як часто протягом нашого життя нам доводиться щось зважувати. А зважувати можна що завгодно. Особливо необхідна точність в приготуванні будь-яких речовин, які вимагають строгості в розрахунку пропорцій. На око або по стаканчику відміряти точну кількість речовини вже не вийде. Тому краще буде придбати ваги в магазині, а більш вигідним способом буде власноручне виготовлення ваг.
Вам знадобиться
  • - шматок короба (кабель-канали) довжиною 0,5 м
  • - високий бокс для компакт-дисків, розрахований на 50 штук
  • - 2 закаточні кришки для скляних банок
  • - міцні нитки
  • - болт з невеликою ділянкою для різьби, гайки і шайби
Інструкція
1
Розбираємо короб, отримуємо дві половинки. Одна нагадує букву П, а друга схожа на лінійку. Перша буде штативом для наших ваг, а друга - коромислом. Штатив повинен бути не дуже високим, більш коротким, ніж коромисло. Вгорі штатива і в коромислі свердлимо отвір посередині по діаметру болта. Скріплюємо обидві частини ваг, щоб вони вільно оберталися відносно один одного і не терлися.
2
Робимо підставку. У кришці боксу для дисків робимо отвір. Вставляємо в отвір штатив, кришку закручуємо.
3
Тепер чаші. В закочувальних кришках робимо три отвори по колу, для ниток. Щоб чаші з кришок були стійкі, розмічайте отвори так, щоб відстань між ними становила 7,5 см по прямій.
4
Обабіч нашої поперечини теж робляться отвори для ниток. За допомогою ниток з'єднуємо кожну чашу з поперечиною. Краще це робити так: беремо кінець нитки, протягуємо в отвір на кришці, потім нитка йде через плече поперечини. Після цього, не відрізаючи нитки, протягуємо її в наступне отвір, потім знову на перекладину, і так робимо з обома кришками. Після такого кріплення кришок їх легко буде відрегулювати.
5
Ваги майже готові. Потрібно лише провести фінальну балансування і врівноважити їх. На кінець плеча, яке вийшло легше, клеїмо невеликий шматочок пластиліну.
Корисна порада
Такі ваги виходять досить точними - до 0,5 грама. Але це, можливо, не межа. Вся справа в терті між опорою і коромислом терезів. Чим менше буде тертя, тим точніше будуть ваги.