Як побудувати графік по функції в Excel.

Програма для роботи з електронними таблицями Excel відкриває величезні можливості для обробки цифрової інформації. Але жодна таблиця не зможе уявити процес настільки наочно, як це зробить графік функції, якою він описується. В Excel є і така можливість у пункті меню Вставка - Діаграма (для Microsoft Office 2003).
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Microsoft Excel 2003
Інструкція
1
Відкрийте чистий аркуш книги Microsoft Excel 2003. Продумайте, з яким кроком потрібно обчислювати точки ПОБУДОВУ графік а функції в таблиці. Чим складніше графік функції, тим менший крок потрібно брати для більш точного побудови. У першому стовпчику таблиці, відведеному для значень аргументу функції, внесіть перші два найменших значення з цікавить діапазону. Після цього виділіть їх блоком за допомогою «миші».
2
Підведіть курсор «миші» до правого нижнього кута виділеного діапазону, він прийме вид чорного хрестика. Притисніть ліву кнопку і проведіть вниз, зупинивши курсор в кінці цікавить діапазону. Так вийде стовпець аргументів функції. Наприклад, якщо потрібно отримати графік функції в діапазоні (-10; 10) з кроком 0,5, перші два значення складуть -10 і -9,5, а зупинити курсор потрібно після того, як в стовпці з'явиться число 10.
3
Для того щоб побудувати стовпець значень, в комірці сусідній з найменшим значенням аргументу встановіть курсор і натисніть «=». Після цього, наберіть формулу функції, замість аргументу (значення «х»), постійно клацаючи «мишею» по сусідній комірці. Після того, як формула набрана, натисніть клавішу Enter. В осередку з'явиться значення функції для аргументу з першого шпальти. Встановіть курсор на це значення функції. Підбивши курсор «миші» до нижнього правого кута комірки і побачивши чорний хрестик, протягніть його до кінця діапазону, притиснувши ліву кнопку. У стовпці з'являться значення функції, відповідні аргументам в першому стовпці.
4
Виберіть у меню пункти "Вставка" - "Діаграма". У вікні, виберіть «Точкова». У правій частині вікна виберіть вид діаграми «Точкова діаграма зі значеннями, з'єднаними згладжуючими лініями без маркерів». Натисніть кнопку «Далі». У вікні, встановіть точку на пункті «Ряди в: шпальтах». Натисніть на кнопку перевірки, який знаходиться праворуч рядки «Діапазон» і притиснувши ліву кнопку «миші» виділіть весь діапазон аргументів і значень. Клацніть по вкладці того ж вікна «Ряд» і в рядку «значення Х» «мишею» вкажіть діапазон аргументів. Двічі клацніть кнопу «Далі», потім «Готово». Отриманий графік буде змінюватися в залежності від змін в формулі. В інших версіях алгоритм подібний і відрізняється тільки деталями.