Як почистити лінзу DVD.

З часом DVD-привід починає все гірше читати диски. Найчастіше це пов'язано із засміченням лінзи приводу, через яку не проникає потрібну кількість світла. Щоб привід знову почав нормально працювати, почистіть цю лінзу , причому зробити це можна самостійно.
Вам знадобиться
  • М'яка тонка пензлик, соломинка для коктейлів найбільшого діаметра, рідина для промивки м'яких контактних лінз.
Інструкція
1
Зніміть і розберіть DVD-привід, розкрутивши кріпильні болти і звільнивши кріплення. Соломинку для коктейлів, піднесіть до голівки приводу і акуратно, наголошуючи її про головку біля лінзи, втягніть пил, що знаходиться між лінзою і її кріпленням. Будьте гранично обережні, будь-який дотик до лінзи може закінчитися порушенням її юстирування і псуванням приводу. Не в якому разі не дуйте в соломинку, розлетілися пил, змішана з вологістю від дихання, намертво прилипне до голівки.
2
Візьміть маленьку чисту суху ємність, наприклад, пробку від звичайної пластикової пляшки. Після осушки ємності руками в неї не лізьте. Налийте в неї рідину для догляду за м'якими контактними лінзами. Вмочіть пензлик в ємність і проведіть їй по лінзі. Краще це робити в напрямку обертання диска. Рідина повинна затопити лінзу , але не потрапити в головку приводу. Після цього зачекайте 5 хвилин, щоб бруд, що скупчилася в лінзі, розчинилася в рідині. Після цього ще раз проведіть підсохлої, але ще вологою, пензликом по лінзі, остаточно знімаючи бруд.
3
Осушіть лінзу . Для цього вмочіть пензлик в рідину і промийте її там. Потім різко струсіть нею в повітрі. Чистої і практично сухим пензликом проведіть по лінзі, і вона втягне в себе зайву вологу разом зі сміттям. Повторюйте цю процедуру до тих пір, поки лінза не буде візуально сухий (можна використовувати збільшувальне скло). Накрийте DVD-привід чистою паперовою (Не тканинної), серветкою. Через 15 хвилин підійміть серветку і ретельно огляньте лінзу . Якщо на ній залишився наліт, подихайте на лінзу , потім протріть її сухою пензликом, роблячи це круговими рухами до тез пір, поки наліт не зникне. Після цього знову накрийте привід серветкою і почекайте 15 хвилин (це для впевненості). Зберіть DVD-привід і встановіть в комп'ютер.