Як підготуватися до іспитів.

Іспит - це, безумовно, величезний стрес. Сесія зрівняє всіх, незалежно від того, наскільки старанно студент відвідував заняття. І завзятий прогульник і зразковий ботанік однаково хвилюються в цю страшну пору студентського життя. Але існує чимало способів якісно підготуватися до іспитів , без шкоди для власної нервової системи.
Інструкція
1
Поставте собі точну мету, наприклад, скласти іспит на п'ятірку. Поставивши перед собою певну планку, розбийте шлях її досягнення на мікрозадачі. Розплануєте час, що залишився до дня іспиту, таким чином, щоб кожен день виконувати конкретну мікрозадачу.
2
Чергуйте роботу і відпочинок. Дайте мозку шанс осмислити і засвоїти інформацію. Але не витрачайте дорогоцінний час на «відпочинок» у соціальних мережах або на перегляд телевізійних передач. Кращий відпочинок - це зміна діяльності. Вивчіть квиток, потім вирішите практичну задачу по предмету (якщо вона є), зробіть гімнастику для очей або послухайте аудіолекцію по темі.
3
Робіть шпаргалки. Але не для того, щоб користуватися ними на іспиті. Шпаргалка - це маленький конспект, схема відповіді. Розбираючи будь-якої квиток, конспектуйте його основні положення таким чином. Повторіть ці записи за день перед іспитом, і ви отримаєте достатню повне уявлення про що здається предметі.
4
Виходьте на свіже повітря хоча б раз на день. Насичена киснем кров покращує живлення мозку, тому засвоювати новий матеріал після прогулянки легше, ніж провівши весь день за підручниками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=J6cS23gsAXs
Зверніть увагу
Любителі екстремальної складання іспитів воліють вчити всі квитки в останню ніч, звичайно, не залишаючи часу на сон. Бути може особливо щасливим студентам такий підхід допоможе, але це справа випадку. На практиці, мозок, що не відпочив вночі, не може швидко реагувати на стресову ситуацію. Тобто, якщо вам зададуть додаткове питання, ви просто не зможете на нього відповісти. Та й втомлена пам'ять не допоможе легко згадати потрібний матеріал. Тому, в ніч перед іспитом необхідно спати, хоча б 6-7 годин. Це принесе більше користі, ніж нічна зубріння.
Корисна порада
В ранок випробування не бадьоро себе різними енергетиками. Енергетичний напій мобілізує організм, який після такого струсу готовий працювати на межі кілька годин. Але природа все одно візьме своє і для відновлення ресурсів ваше тіло знесилиться на день або два, таким чином, що ви і з ліжка встати не зможете. Краще вранці перед іспитом з'їсти легкий сніданок, запивши його міцним чаєм з цукром. Це нормалізує тиск і додасть вам сил.
Весело і безтурботно жили весь цей час, і прямо сьогодні дізналися, що через тиждень чекає іспит? Все просто. Було б бажання, а підготуватися можна і за один вечір. Правда, оцінка багато в чому залежатиме від того, які у людини здібності, і від його удачі. Але те, що вона буде - гарантія.
Інструкція
1
Насамперед варто обдзвонити своїх знайомих, студентів старших курсів і зібрати максимум інформації про викладача. Це додасть впевненості на іспиті, ви будете знати, чого чекати, і будете готові до каверзних запитань. Буде незайвим дізнатися прізвище, ім'я та по батькові викладача, його вчений ступінь, улюблені теми в предметі, улюблені запитання на іспиті, назву предмету.
2
Візьміть список питань до іспиту і уважно його прочитайте, щоб представити предмет цілісно.
3
Потрібно знайти найбільш короткий і зрозумілий відповідь на кожне з питань, помітити, де і на якій питання лежить відповідь.
4
Не поспішаючи, дуже уважно прочитайте відповідь на кожне з питань. Там, де є необхідність, робіть паузи і міркуйте над прочитаним, встановлюйте логічні взаємозв'язки між різними питаннями, а також навколишньою дійсністю. З викладачем на іспиті це дозволить вам вільно спілкуватися і роздумувати.
5
Коли уявлення про предмет вже з'явилося, можна заготовити шпаргалки. Але зациклюватися на цьому не варто, просто зробіть це для підстраховки. З метою економії часу шпаргалки краще робити максимально стислими і тільки на найважчі вопроси.Продумайте процес використання шпаргалок на іспиті.
6
Коли шпаргалки приготовані, потрібно знову прочитати відповіді на запитання. Але не варто зациклюватися на зубріння. Будьте спокійні і впевнені в собі і в своїх силах. Також почитайте матеріал з інших джерел, це дозволить впливати на мозок, грубо кажучи, з різних сторін розуміння.
7
Перечитувати матеріал перед самим іспитом не варто. У такій ситуації в голові залишиться тільки недавно прочитаний матеріал.