Як зробити саморобні гантелі. Як зробити гантелі їх підручних матеріалів.

Якщо ви вирішили поліпшити свою фізичну форму і наростити м'язову масу, зовсім немає необхідності купувати абонемент в тренажерний зал. Займатися з обтяженнями ви цілком можете і в домашніх умовах. Крім найпростіших віджимань і підтягувань на перекладині, вам знадобляться також гантелі , які кожному цілком під силу зробити з доступних матеріалів.
Вам знадобиться
  • Токарний верстат, металеві заготовки; пластикові пляшки, пісок, дріб; металеві прути або арматура; дерев'яна дошка, свинець
Інструкція
1
Якщо ви володієте навичками роботи на металообробних верстатах і маєте до них доступ, виготовте гантелі на токарному верстаті. Вага однієї гантелі без дисків повинен становити приблизно 1,5 кг. Діаметр гантелі - близько 35 мм. Для фіксації дисків-важка наріжте різьбу під гайку М20 (внутрішній діаметр гайки - 20 мм). Різьба не повинна доходити до основи рукояті на 20 мм. Виточені з металу диски краще кріпити не однієї, а двома гайками. Друга гайка буде виконувати функцію контргайки, інакше доведеться постійно підкручувати кріплення.
2
Диски для гантелей виготовте діаметром 70 мм і товщиною 25 мм. При цьому вага диска становитиме близько 0,5 кг. Більш точну вагу гантелі можна підібрати за допомогою спеціальних шайб з внутрішнім діаметром 20 мм, які продаються в магазинах.
3
При відсутності необхідного спеціального обладнання і матеріалів виготовте гантелі з підручних засобів. Підберіть відповідні за розміром і формою пластикові пляшки і насипте в них різний вміст. Це можуть бути пісок, цемент, гайки або болти, дріб і так далі. Такі імпровізовані гантелі хороші тим, що дозволяють дозувати навантаження залежно від ступеня тренованості.
4
Використовуйте для виготовлення гантелей також труби різного діаметру і довжини. На відміну від пляшок, наповніть їх не сипучими матеріалами, а залийте свинцем або бетоном. При бажанні неважко виготовити набір таких гантелей різної ваги. В якості основи для гантелей цілком можна використовувати банки з-під пива або іншу бляшану тару.
5
Ще один спосіб виготовити гантелі - використовувати металеві прути або арматуру. Відріжте рівні за розміром шматки прутів (довжиною 25-40 мм), сумістите і обмотайте ізоляційною стрічкою. Зручність роботи з такими обтяженнями полягає в тому, що ви можете змінювати кількість прутів у зв'язці, керуючи вагою гантелі .
6
Саморобні гантелі ви можете також виготовити з свинцю. Візьміть відповідну дошку товщиною близько 30 мм. За допомогою стамески постинаєте в дошці трафарет у вигляді гантелі і залийте його розплавленим свинцем. Для більшої міцності в середину гантелі до заливки встановіть сталевий стрижень, підклавши під нього пару болтів. Готові гантелі окрасьте або обмотайте ізоляційною стрічкою.