Як розрахувати обсяг виробництва продукції.

Точний розрахунок обсягів виробництва продукції є невід'ємною частиною планування роботи будь-якої солідної фірми, що займається не тільки виробництвом, а й збутом, і закупівлею товарів. Як зробити такий розрахунок?
Інструкція
1
Найбільш легкий спосіб визначення обсягів продукції - запозичення статистичних даних, взятих зі звіту, складеного бухгалтерією. Візьміть з цього документа об'ємні показники, якщо така інформація вам доступна.
2
Якщо ви не можете взяти інформацію з статзвітності, порахуйте вираження в грошах сум готової продукції, взяте за початок і кінець звітного періоду.
3
Відніміть суму залишку виробленої продукції від загальної кількості випущеної продукції за звітний період. Дане грошове вираження і означатиме потрібний вам обсяг випущеної продукції.
4
Щоб розрахунок був більш точним, додайте отриману різницю до тієї виручці, що утворилася від випуску продукції.
5
Щоб ще більше уточнити обсяг готової продукції, зробіть індексацію отриманої суми на відсоток однаковий з тим відсотком, зміні якого піддавалася цінова політика організації за звітний період. В результаті даних обчислень ви отримаєте індексований обсяг випущеної готової продукції.
6
Щоб відстежити динаміку обсягів випуску продукції, порівняйте темпи зміни виручки підприємства.
7
Щоб порівняти рівень виручки, візьміть дані форми 2 звітності за кілька (не менше двох) звітних періодів.
8
уніфікує процес розрахунку обсягів випуску продукції за допомогою наступної формули: ВГП = ІОГП + ОРГП - ВхОГП, в которойВГП - це випуск готової продукції, виражений в штуках. ІОГП - це вихідні залишки готової продукції, в штуках.ОРГП - обсяг реалізації готової продукції, в штуках.ВхОГП - це вхідний обсяг готової продукції в початку звітного періоду, виражений також у штуках.
9
Грамотно і акуратно виконаний розрахунок дозволить підприємству спланувати збут готової продукції через існуючу мережу дистриб'юторів або прийняти своєчасне рішення про розширення цієї мережі.