В'язана гумка: Як почати роботу.

Гумка може прикрасити будь-який виріб. До того ж вона є не тільки декоративним, але й практичним елементом. Наприклад, светр з нею буде більш теплим, ніж без неї. Почати в'язати гумку досить просто, особливо, якщо ви добре ознайомилися з її малюнком.
Вам знадобиться
  • набір гачків (№2; 2,5; 3,), пряжа для в'язання
Інструкція
1
Правильно набирайте петлі. Набірний край повинен бути рівним. Варіанти набору можна знайти зараз у багатьох виданнях. До речі кажучи, вони змінюються. Вибирайте самий простий і зрозумілий для вас. Уважно ознайомтеся з малюнком гумки.
2
Зв'яжіть зразок. Виперіть його. Зверніть увагу на щільність в'язання. Зазвичай візерунок гумки в'яжеться досить щільно. Якщо ви в'яжете занадто слабо, можна поміняти гачок на номер менше, і навпаки. При в'язанні моделей з журналів слід серйозно підходити до вибору пряжі, тому викрійки і розрахунок петель даються з урахуванням властивостей матеріалів і щільності малюнків. Відзначте для себе, наскільки розтягнувся зразок, і врахуйте це при подальшому наборі петель.
3
Наберіть необхідну кількість петель і почніть вив'язувати візерунок. Пам'ятайте, що номер гачка повинен відповідати товщині пряжі, а нитка повинна легко захоплюватися головкою гачка. В'язати гачком слід досить щільно. Перевага такого краю в його еластичності. Існує кілька прийомів вив'язування такого краю для будь гумки.
4
Зв'яжіть набірний край гачком із з'єднувальних стовпчиків. Для цього наберіть дві повітряні петлі. Потім вводите гачок за ліву зовнішню стінку петлі і, підхоплюючи робочу нитку, витягайте петлю. Потім знову підхопите робочу нитку і пров'яжіть разом 2 петлі, які знаходяться на гачку. Продовжуйте в'язати до потрібної довжини, дотримуючись послідовність.
5
Якщо подальший малюнок гумки в'яжеться на спицях, на особовому ряду зберіть петлі і в'яжіть малюнком гумки. При фантазійному в'язанні можна вибрати різні варіанти патентних візерунків, кіс і еластичних рельєфних малюнків. Іноді в'яжуть подвійну гумку . Вона порожня всередині, що дає можливість вставити кулиску або гумку .
Зверніть увагу
При в'язанні речі знизу гумка в'яжеться відразу після набору петель.
Корисна порада
візерунки «гумка» можна пов'язати всю річ цілком, а можна виконати окремі деталі.