Як зняти побілку зі стін. Як зробити так щоб побілка обсипалася.

Для того щоб покласти плитку або пофарбувати стіни , попередньо необхідно видалити стару побілку. Інакше знову нанесена фарба буде дуже швидко обсипатися, і вся робота підуть нанівець. Перед тим як зняти стару побілку, потрібно підготувати приміщення і підготуватися самим.
Вам знадобиться
 • - таз з водою;
 • - валик з довгим ворсом;
 • - 2 шпателя;
 • - оцет 3%;
 • - металева щітка;
 • - пилосос;
 • - старі газети або інший папір;
 • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Застелите підлоги в кімнаті, де плануєте знімати побілку, аркушами паперу. Меблі накрийте поліетиленовою плівкою. Побілка, яку ви будете видаляти зі стін, виявиться на всіх поверхнях в приміщенні, тому подбайте про їх захист заздалегідь.
2
Приготуйте валик і таз з теплою водою. Вода потрібна для того, щоб розмочити стару побілку на стінах. Акуратно наносите валиком теплу воду на стіни , підливаючи води в таз в міру необхідності. Валик повинен бути з довгим ворсом - він дозволяє більш ретельно промочити шар побілки, утримує більше вологи. Можна використовувати для нанесення води на стіни широку кисть, але часу і сил для цього буде потрібно більше.
3
Після того як всі стіни оброблені, почекайте. Потрібно, щоб вся побілка розмокла і ввібрала в себе всю воду. Можливо, доведеться обробити стіну неодноразово - щоб побілка легше зчищати зі стін. Тільки після того як вода повністю вбралася, приступайте до наступного етапу.
4
Подумки розбийте робочу поверхню стіни на квадрати приблизно метр шириною. Починайте послідовно, квадрат за квадратом, зчищати побілку зі стіни за допомогою шпателя. Робити це потрібно в захисних окулярах. Розбивка на квадрати потрібна вам, щоб не пропустити жоден сантиметр стіни . Кожен квадрат перед очищенням знову обробляйте теплою водою і лише після цього приступайте до чищення за допомогою шпателя. Недостатньо розмокла побілка важче счищается зі стіни .
5
Залишки побілки, що не зчистити шпателем, можна видалити після їх висихання, за допомогою металевої щітки. Краще під час чищення сухий побілки використовувати включений пилосос, збираючи їм вапняну пил.
Зверніть увагу
Для роботи зручно використовувати відразу два шпателя, так як мокра побілка скупчується на шпателі і її необхідно чимось зчищати.
Корисна порада
Якщо побілка погано піддається видаленню, змочіть її слабким розчином 3% оцтової кислоти.
Стіни, покриті шаром вапна, не можна пофарбувати іншим видом фарби, так як вона почне отшелушиваться через кілька днів. Перед обробкою, наприклад водоемульсійною фарбою, необхідно зняти старе покриття. Зробити це можна протягом декількох годин, так як вапно досить легко знімається зі стін.
Вам знадобиться
 • - шпатель;
 • - вода;
 • - поролонова губка;
 • - старі газети;
 • - шпалерний клей;
 • - молоток;
 • - грунтовка;
 • - будівельна суміш.
Інструкція
1
Винесіть меблі з кімнати або відсуньте її на протилежну від оброблюваної стіни сторону. Пол прикрийте або целофаном, або старими газетами.
2
Візьміть поролонову губку, бажано великого розміру, і відро теплої води. Змочіть стіну на кілька разів. Зачекайте і ще на раз просочіть шар вапна. Чим сильніше промокне покриття, тим легше його буде знімати. Намагайтеся робити все акуратно, щоб вода не капала на підлогу, інакше вам доведеться його відмивати, так як в цьому випадку не завжди рятують навіть газети з целофаном.
3
Як тільки ви просочити стіну, приступайте до зняття вапна. Візьміть широкий шпатель і починайте відскоблювати покриття ім. У кутах використовуйте вузький шпатель, так як широким вам буде робити це не зовсім зручно.
4
Якщо вапно з яких-небудь причин не знімається зі стіни, не зневіряйтеся. Можете спробувати і дещо інший спосіб зняти її. Наклейте на звичайний шпалерний клей старі газети, почекайте, коли вони висохнуть. Потім зніміть їх, вони повинні відставати від стіни разом з вапном. Робота трудомістка, але шар старого покриття зазвичай відділяється.
5
Спробуйте простукати стіну молотком, якщо відскоблити шпателем не вийшла, а витрачати час на наклейку газет вам не хочеться. Після того як ви простукаєте всю стіну, спробуйте зняти вапно шпателем. Велика частина повинна відійти, а ось те, що залишилося, знову простукаєте. І так робіть до переможного завершення. Після чого трохи підрівняйте поверхню будь сумішшю.
6
Загрунтуйте стіну і можете приступати до обробки приміщення. Після зняття шару вапна ви можете наклеїти шпалери, пофарбувати поверхню водоемульсійною або емалевою фарбою.
Корисна порада
Якщо у вас так нічого і не вийшло, то просто зверніться в будь-яку будівельну фірму, вам повинні допомогти. Візьмуть вони в середньому недорого, так як виконають роботу дуже швидко.