Як визначити справжність сапфіру. ревізія в магазині.

  •  Синій сапфір - дуже красивий дорогоцінний камінь, який обіцяє силу, владу і успіх його власникові. Але колір його може бути не тільки синім, він варіюється від сіро-блакитного, коричневого, рожевого, зеленуватого до безбарвного. Якщо ви придбали сапфір і сумніваєтеся, чи справжній він, вам допоможуть декілька порад, як визначити справжність цього каменю.
  •  Візьміть камінь в чисті руки або за допомогою пінцета і уважно огляньте його при яскравому природному світлі. Ви повинні побачити всередині сяючий шестигранник, якій створюється вкрапленнями рутилу в камінь. Саме за цю шестикінечну блискаючу зірку всередині сапфір і цінується серед інших каменів.
  •  Приготуйте розчин води і гліцерину, занурте туди камінь. Справжній сапфір НЕ буде видно в цьому розчині, підроблений ви побачите без особливого труда.Еслі ви занурте камінь в гемологічну рідина з певною питомою масою, то важкий сапфір піде на дно, на відміну від його легких імітацій. Маскують під сапфір зазвичай забарвлене скло і пластик, турмалін та інші камені. Крім того, у підробки колір в гранях розподілятиметься нерівномірно, а у сапфіра при уважному його огляді ви побачите чіткі смуги, розташовані паралельно його гранях.
  •  Візьміть рубін або смарагд і проведіть ними по поверхні передбачуваного тестованого сапфіра. Якщо сапфір - камінь натуральний, то смуг і пошкоджень залишитися не повинно. Тільки не варто проробляти подобнийексперімент з алмазом, так як він може залишити подряпину на поверхні сапфіра (алмаз - самий твердий з мінералів і їм ріжуть речі і набагато міцніше сапфіра). Спосіб досить екстремальний, але якщо втрачати вже нічого - поекспериментуйте.
  •  Зверніться за експертизою до фахівця-гемолога в тому випадку, якщо ви все-таки сумніваєтеся в достовірності каменя і побоюєтеся самостійно проводити експерименти з ним по дослідженню його справжності, що не дивно, адже можна і пошкодити дорогий камінь. Але будьте при цьому готові до того, що навіть досвідчений фахівець не завжди зможе визначити майстерно виготовлену підробку.
  •  Вимагайте у продавця при покупці дорогоцінних каменів сертифікат на них, що підтверджує справжність каменя, а при відмові продавця в наданні сертифіката або за відсутності такого відмовтеся від покупки саме цього каменю ніби гарний і привабливий він би вам ні показався - можливо, що ви заплатите чималі гроші за розфарбоване скло. Орієнтуйтеся на репутацію (вона повинна бути бездоганною) салону або магазину при покупці сапфіра в уже готовому виробі.
Ревізія є одним з методів фінансового контролю, який дозволяє перевірити законність і обгрунтованість скоєних на підприємстві господарських операцій. В процесі ревізії вивчається правильність оформлення бухгалтерської звітності і правомірність дій працівників організації, відповідальних за її складання.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що процедура ревізії жорстко регламентована законодавством. Її проведення може бути несподіваним для перевірених осіб, а значить, завдяки ревізії, можна отримати максимально об'єктивні відомості про діяльність підприємства. Ревізія проводиться швидко, в іншому випадку ви можете зіткнутися з укриттям порушень в роботі фірми. Інформація, отримана в ході ревізії, є конфіденційною, а значить, не підлягає розголошенню і повинна зберігатися в таємниці.
2
Врахуйте, що існує кілька видів ревізій. За змістом вони діляться на документальні та фактичні. При документальної ревізії вам доведеться перевіряти різні фінансові документи: рахунки-фактури, чеки, накладні, кошторису, звіти і т.д. Якщо вам необхідно перевірити фактичну наявність цінностей, то мова йде про фактичну ревізії. При цьому виді ревізії організується інвентаризація, перевіряється стан складів, підбиваються підрахунки і зважування товарно цінностей.
3
Ви можете заздалегідь повідомити про майбутню перевірку керівнику організації. В цьому випадку має місце планова ревізія. При необхідності проводяться позапланові ревізії. Як правило, це робиться в разі надходження сигналів про порушення фінансової дисципліни, що вимагають негайного розгляду.
4
Крім того, існують фронтальні і вибіркові ревізії. При фронтальній ревізії вам слід перевіряти всю звітність фірми за певний період. Вибіркова ревізія являє собою перевірку діяльності підприємства за якийсь певний, як правило, короткий період часу.
5
Пам'ятайте, що залежно від обсягу перевіреній діяльності ревізії бувають комплексні, при яких перевіряється фінансова діяльність підприємства в різних областях, і тематичні, коли обстежується яка-небудь одна сфера діяльності (наприклад, правильність нарахування та сплати податків).