Як підготуватися до хіміотерапії. Як проходить процедура хіміотерапії.

Хіміотерапія необхідна при ряді онкологічних захворювань. Якщо вам призначили пройти її курс, не варто заздалегідь робити якісь спеціальні заходи. Навіть якщо це необхідно, лікуючий лікар дасть вам індивідуальні вказівку. Але все ж варто дотримати кілька моментів, для того щоб легше переносити процедури хіміотерапії .
Інструкція
1
Вам не варто змінювати звичний спосіб життя. Просто зверніть увагу на те, що підійти до процедур найкраще зі здоровими зубами. Відвідайте вашого дантиста, щоб бути впевненими в тому, що стан ваших зубів не викликає тривоги. Справа в тому, що процедури хіміотерапії знижують імунітет, і вам краще подбати про порожнини рота заздалегідь.
2
Врахуйте, що хіміотерапія здатна впливати на результати дослідження мазка шийки матки. Якщо вам необхідно зробити з якихось причин гінекологічне обстеження, то варто подбати про це заздалегідь. Для того щоб бути впевненою в результатах.
3
Багато пацієнтів побоюються алопеції - випадіння волосся. Для того щоб уникнути проблеми, починають заздалегідь намагатися зміцнити волосся різними косметичними процедурами і засобами. Якщо вам не все одно, можете наслідувати їхній приклад. Але врахуйте, що алопеція відбувається не завжди. А якщо волоссю судилося випасти під час хіміотерапії , то ви нічого не зможете з цим зробити.
4
Після процедур хіміотерапії людина відчуває себе дуже слабким. Тому заздалегідь домовтеся з кимось із рідних про можливу допомогу з ведення домашнього господарства.
5
Мабуть, єдина загальна рекомендація, яка дається практично всім, що проходять курс хіміотерапії , стосується вживання рідини. Постарайтеся пити, якомога більше води. Вода вимиє з вашого організму накопичені шлаки і токсини і, відповідно, збільшить ефект від лікування.
6
Чи не знижуйте фізичну активність. По можливості займайтеся ранковою зарядкою і проводите більше часу на свіжому повітрі. Не забувайте про те, що хіміотерапія знижує сприйнятливість до інфекцій і забирає багато сил. Тому, вам не завадить загартувати себе, для того щоб легше пройти важкий, але необхідне лікування. Але не варто перевтомлюватися. Інакше ви підірвете свої сили. А вони ще знадобляться вам надалі.