Як відремонтувати електроплиту.

Іноді ремонт електроплити стає необхідністю. Щоб знову змусити її працювати, не обов'язково викликати фахівця. Такий ремонт можна з успіхом призвести самому.
Вам знадобиться
  • викрутка, кусачки, індикатор фази, омметр, контролька - електролампа потужністю 100Вт в патроні з підключеними дротами, запасні конфорки.
Інструкція
1
Першим ділом, зніміть варильну панель з конфорками. У більшості випадків, ця панель відкривається на зразок кришки, для цього достатньо відкрутити 2 фіксуючих болта на бічних панелях і підняти її за передній край.
2
Отримавши доступ всередину, очистіть внутрішній простір від пилу. Перед цим, обов'язково відключіть провід живлення від мережі. Зібрати пил, найкраще, за допомогою пилососа. Таким чином, можливо, ви знизите активні втрати електроенергії, т.к. пил є провідником, а у вологому стані її провідність тільки зростає
3
Уважно огляньте дроти, що йдуть від контролерів до конфорок. Замініть пошкоджені дроти, негідні роз'єми. Для ізоляції з'єднань проводів, використовуйте тільки термостійкі діелектричні трубочки.
4
За допомогою індикатора фази, переконайтеся, що в розетці для електроплити є напруга і з допомогою контрольки, переконайтеся, що живить ланцюг справна.
5
Закінчивши чистку, підключіть мережний роз'єм до мережі. За допомогою індикатора фази, подивіться, чи приходить живлення на контролери конфорок і духовки. Якщо ні, відключіть електроплиту і розберіть мережеву вилку. Несправність криється або в вилці, або в мережевому проводі. Знайдіть ненадійне з'єднання і виправте його. У разі несправності кабелю живлення, замініть його аналогічним.
6
Тепер, коли живлення подається на контролери, включайте по черзі кожен режим конфорки і за допомогою індикатора фази, переконайтеся, що напруга подається на виходи контролера.
7
За допомогою омметра, перевірте цілісність спіралей конфорки. Для цього, від'єднайте дроти від конфорки і перевірте опір кожного нагрівального елемента. При необхідності, замініть неробочі конфорки.
8
Щоб зняти конфорку, відверніть центральну гайку, зніміть натискну пластину, від'єднайте дроти і витягніть конфорку.
9
Установка нової конфорки проводиться в зворотному порядку. Переконайтеся, що всі з'єднання надійні, тільки після цього можна збирати плиту.
10
Після заміни конфорок, прокалите їх по черзі, включаючи їх на режим повної потужності на 3-5хвилин, щоб з них випарувалося консервирующее масло.