Як садити полуницю насінням. Як садити полуницю схема посадки.

Серед способів отримання врожаю полуниці найбільш трудомістким є вирощування ягоди з насіння. Переваги даного методу очевидні - він дозволяє отримати нові сорти полуниці, коли розсада таких сортів відсутній, проте своя специфіка у процесу є.
Вам знадобиться
  • - ящик;
  • - грунт;
  • - насіння.
Інструкція
1
Перед тим як садити полуницю насінням, необхідно придбати якісний посадковий матеріал. Будьте готові до того, що елітне насіння продаються в кількості 3-5 штук, що за відсутності практики вирощування зменшує шанси отримання врожаю. Чим більше в пакеті насіння, тим вища ймовірність їх схожості. Можете висадити в різні кінці ящика відразу кілька сортів, згодом розпікувати їх по різних горщиках.
2
Візьміть ящик для посадки, підготуйте грунт. Для того щоб встигнути отримати нормальні сходи і виростити розсаду з насіння полуниці, висаджуйте насіння в землю на початку зими. Для цього підійде звичайна городня земля або ж садовий грунт, не надто суглинний і торф'яної. Викладіть землю в скриньку, не досипаючи до країв і злегка зволожите. Розкладіть насіння зверху на такій відстані, щоб майбутні сходи не заважали один одному. Зверху присипати землею їх не потрібно. Для створення постійної вологості і підтримки мікроклімату ящик укривається прозорим поліетиленом або склом, щоб промені сонця могли легко проникати до насіння.
3
Ящик поставте в таке місце, щоб на нього попадало максимальну кількість сонячного світла. Коли з'являться перші паростки, приберіть скло або поліетилен. Коли на кістках з'являться кілька листя, пересадите їх в індивідуальні торф'яні горщечки, в яких вони згодом будуть висаджені у відкритий грунт.
4
Коли встановиться тепла погода і кущі підростуть, висадіть їх на дачній ділянці. За літо розсада встигне зміцніти і сформуватися, а на наступний сезон вже дасть перші ягоди. Так що на практиці виростити полуницю з насіння не так вже й складно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kfUC6DrI0vI
Корисна порада
Оскільки спрогнозувати схожість та подальшу життєстійкість рослин досить важко, краще висадити кілька пакетиків насіння. Це дозволить уникнути тієї ситуації, в якій в грунт висаджувати буде просто нічого.
В даний час відомо три способи розмноження полуниці: насінням, діленням кущів і вусами. Найчастіше садівники використовують перший спосіб. Справа в тому, що краще і простіше полуницю посіяти, ніж займатися діленням кущів.
Інструкція
1
Для початку розглянемо спосіб розмноження полуниці насінням. Найчастіше цей спосіб використовують в рамках селекційних робіт, щоб вивести нові сорти. Справа в тому, що в даному випадку не все властивості від материнської рослини будуть передаватися до молодого. Таким способом найкраще розмножувати дрібноплідні сорти садової суниці, у якої практично не утворюються вуса. Для того щоб отримати насіння, необхідно спочатку зайнятися збором стиглих ягід. Потім у них зрізається верхній шар. Його розтирають на полотнині і добре сушать. Тільки після цього можна легко відсіяти насіння. Далі їх кладуть на зберігання. Відзначимо, будь насіння суниці мають хорошу схожість тільки 4 роки. Перед тим, як займатися посадкою насіння, його слід добре замочити на 3 дні. Для цієї мети краще всього використовувати снігову або ж дощову воду. Міняти воду необхідно не менше 2 разів на день.
2
Далі можна розглянути розмноження полуниці діленням кущів. Даний спосіб застосовують тільки тоді, коли є великий недолік в посадковому матеріалі або, якщо необхідно терміново виконати перенос деяких сортів рослин на нове місце. Цей спосіб можна застосувати, якщо ягоді 3-4 роки. Молоді рослини не можуть розмножуватися цим способом. Досить часто діленням кущів виробляють розмноження ремонтантной полуниці. Однак підходять тільки деякі її сорти, спеціально виведені для цього. Виробляти пересадку пагонів найкраще навесні. За літо рослина зміцніє і буде добре підготовленим до зими.
3
Розглянемо розмноження вусами. Цей спосіб користується великою популярністю, так як вуса на полуниці утворюються саме для розмноження. Вуса можуть з'явитися під час масового розростання вегетативних бруньок або проростання нирок нових ріжків. Спочатку відбувається утворення розетки листя, а тільки потім починається відростання коренів в грунті. У підсумку, кожен вус буде давати життя одному новому рослині суниці.