Як зробити стрічкову пилку.

Виготовити стрічкову пилку , яка стане основою вашої власної пилорами, просто. Усього кілька послідовних етапів і стрічкова пила готова. Дотримуйтесь порад і рекоменаціям, щоб полегшити процес виготовлення пилки.
Вам знадобиться
  • - токарний верстат;
  • - зварювальний апарат;
  • - рейки;
  • - труби;
  • - електродвигун;
  • - кріпильні елементи.
Інструкція
1
Зробіть основу майбутньої стрічкової пилки. Візьміть для напрямних «рейок» два 50 мм куточків і покладіть їх у становище «вгору», тобто ребро куточка повинно дивитися вгору. У такому положенні коліщатко не зітре і не зірветься з куточка. «Шпали» послужить профільна труба розмірами 25х25 мм. Приварите «шпали» і «рейки» один з одним.
2
Зробіть направляючу стрічкової пилки. Для направляючої використовуйте дві полдюймовой труби, які повинні бути приварені уздовж «шпал». На напрямних повинні бути встановлені кріплення колоди, виготовлені у вигляді кігтів. Профільні трубки повинні виступати за рейки, на виступи поставте регулювальні болти М14х100 мм. Приварені шківи до прямує трубці не повинні заважати переміщатися їй горизонтально, а в разі необхідності повинні фіксуватися болтами.
3
Виготовте шківи. Їх діаметр повинен становити 30-32 см. Сточив їх на токарному верстаті такому чином, щоб приводний ремінь виступав на 1-2 см.
4
Встановіть ролики. Для цього підійдуть звичайні підшипники калібру 202 - це буде пара передніх підшипників, для заднього ролика можна використовувати підшипник більшого на 2-4 мм розміру. Вставте в вал дві трубки - діаметр першої повинен становити півдюйма, у другій діаметр буде на 1-2 мм побільше.
5
Виготовте раму. Використовуйте для цього сотий швелер. Підключіть її до ріжучої частини.
6
Підключіть ріжучу частину і електродівагателю.
Зверніть увагу
Кріплення колоди повинні вільно переміщатися і нахилятися. Лівий, пасивний, шків фіксується на стрічкової пилки, але повинна бути передбачена його перевстановлення при зміні довжини полотна пилки. Вал з передньою півдюймової трубою слід зварювати зі зміщенням осі. Ріжуча частина стрічкової пилки переміщається по швелерах за допомогою гвинтів-шпильок, а для її жорсткою установки використовуйте болти з контр-гайками.
Корисна порада
Зажим колоди здійснюється за допомогою декількох хороших ударів молотком по кріпленню, після чого кріплення самозаклинюється. Матеріал виготовлення шківів непринциповий, можна навіть взяти маточини «Москвича». Для правого ведучого шківа для автоматичного його натягу можна використовувати мотоциклетну ресору. Щоб ваша стрічкова пила могла працювати з колодами різного діаметру, ролики повинні переміщати в горизонтальній і вертикальній площині з подальшою їх фіксацією. Висота рами не повинна перевищувати 1,5 метра, інакше вам буде згодом незручно працювати.