Як відкрити формат ods. Як відкрити документ у форматі ОДС.

Файли .ods (Open Document Spreadsheet) - це електронні таблиці формату Open Document, створені в програмах відкритого типу Open Office або Star Office. Формат розроблений спільнотою OASIS, прийнятий як міжнародний і може використовуватися без обмежень.
Інструкція
1
Формат Open Document є альтернативою закритим комерційним формату м, таким як doc, xls і ppt (використовуються в додатках Microsoft Office з 1997 по 2007).
2
Якщо у вас установлено Microsoft Office 2007, і вам потрібно відкрити файл формату .ods, використовуйте програму створення електронних таблиць Microsoft Excel. Відкрийте лист Excel 2007. У верхньому меню відкрийте вкладку Надбудови.
3
У випадаючому списку виберіть пункт «Імпорт файлу в форматі ODF». Також ви можете вибрати кнопку меню «Імпорт електронної таблиці в форматі ODF». Відкриється діалогове вікно «Імпорт електронної таблиці в форматі ODF». У ньому натисніть на файл розширення .ods, який потрібно відкрити, натисніть кнопку "Відкрити".
4
Можливо відкрити файл .ods другим способом. Клацніть правою клавішею миші по файлу ods. В контекстному меню виберіть пункт "Відкрити за допомогою ...». далі «Вибрати програму». Виберіть програму Microsoft Office Excel. Відзначте покажчиком пункт «Використовувати її для всіх файлів такого типу». Натисніть «Ок».
5
Якщо у вас установлено Microsoft Office 2003, для відкриття формату ods буде потрібно плагін Sun ODF. Скачайте програму з офіційного сайту http://www.oracle.com/us/sun/index.htm (розмір файлу 33 Мб).
6
Встановіть конвертер як звичайну програму. Відкрийте лист Microsoft Office Excel 2003. В меню «Сервис», виберіть пункт «Надбудови». У діалоговому вікні «компонентами» натисніть кнопку «Огляд». В цьому вікні вкажіть знаходження файлу odfaddin.xla (шлях: С:/Program Files/Sun/Sun ODF Plugin for Microsoft Office *. */Converter), потім натисніть кнопку «Oк».
7
На верхній панелі інструментів, розташованої відразу над листом, тепер є нова панель «Sun ODF Plugin». На ній кнопки: «Імпорт файлу в форматі odf» і «Експорт файлу ODF». Натисніть кнопку «Імпорт файлу ..». Виберіть файл .ods, натисніть кнопку "Відкрити".