Як придумати виступ.

Дуже часто провальні виступи - результат поганої підготовки, а не природженого страху перед аудиторією. Тому якщо вам належить виступити з доповіддю на конференції або виголосити промову на весіллі друга, перестаньте турбуватися і займіться справою.
Вам знадобиться
  • папір і ручка (або комп'ютер), джерела інформації, відеокамера
Інструкція
1
Визначтеся з темою, якщо вам її не задали. Якщо є можливість, виберіть таку, в якій добре орієнтуєтеся.
2
Відповідайте собі на питання: «Що я хочу донести до слухачів?» Якщо ви не ставите перед собою ніякої мети, виступ завідомо провалено. Варіанти можуть бути такими: • дати зрозуміти комісії, що ви - відмінний фахівець, який підготував хороший проект, вам треба поставити вищу оцінку; • повідомити гостям, що наречений - вірний друг, який ніколи не підведе; • розповісти про блискучі перспективи вашого бізнес-проекту , щоб вам дали гроші на його здійснення.
3
Проаналізуйте потенційну аудиторію. Як з ними спілкуватися і про що говорити? Заводських робітників залучать одні слова і приклади, а великих бізнесменів - інші. У студентів - свої інтереси, а у домогосподарок - свої. Необхідно також враховувати специфіку заходу. На дні народження і на студентському семінарі - різні атмосфери. Враховуйте, що в будь-якій аудиторії може бути людина більш компетентний, ніж ви, тому не варто зловживати фактами і ставити себе вище інших.
4
Зберіть матеріали для виступу. Тема повинна бути освітлена як мінімум з двох точок зору. Тоді ваше виступ стане більш об'ємним і цікавим. Але не забувайте про тієї мети, яку ви переслідуєте. Користуйтеся хоча б 3-4 джерелами інформації. І обов'язково аналізуйте всі дані. В іншому випадку буде перелік фактів, непідкріплений особистим розумінням.
5
Створіть план виступу, запишіть його. Він повинен складатися з 3-х частин. У вступі ви повинні зацікавити аудиторію і розповісти, про що ви будете говорити. Основна частина повинна підвести слухачів до потрібного вам рішенню. Тут обов'язково повинні фігурувати факти, статистичні дані, витяги з ЗМІ (якщо вони є). У висновку ви робите резюме, даєте рекомендації і знову підштовхуєте слухачів до рішення.
6
Відрепетируйте виступ . Ваше завдання дізнатися, наскільки ви володієте темою, чи здатні на імпровізацію, чи є у виступі протиріччя, чи немає складнощів з часом (усі розказано занадто коротко або надто довго). Зніміть себе на відеокамеру. Подивившись на виступ з боку, ви виявите багато несподіваних речей.
7
Зробіть перерву на день-два. Оцініть свіжим поглядом виступ і створіть остаточний його варіант, прибравши все зайве і, можливо, додавши необхідне.
Корисна порада
У виступі факти і цифри необхідно чергувати з яскравими прикладами, анекдотами чи історіями з особистого досвіду (або досвіду знайомих). Таким чином, ви даєте слухачам можливість розслабитися і водночас робите виступ запам'ятовується. Ніякого поспіху в відборі історій бути не повинно. Кожен приклад необхідно вибирати дуже ретельно.