Як зробити штучний камінь. Як чистити штучний камінь.

Штучний камінь в даний час отримав досить широке поширення. Він застосовується в архітектурі і дизайні, в виробництві меблів, їм можна виконувати облицювання багатьох будівель, таких як альтанки, паркани, цоколі, колони і фасади дахів. А виготовити такий корисний предмет можна і самостійно.
Інструкція
1
Нам необхідний зразок, з якого ми будемо відливати форму. Нехай це буде камінь, натуральний, бетонний або гіпсовий. Потім ми робимо опалубку для заливання силікону. Вона може бути виконана з панелей ПВХ. Розмічаємо панелі, роблячи припуск 4 см. Вирізуємо, склеюємо рідкими цвяхами.
2
Готову опалубку разом з каменем обмащуємо товстим шаром солідолу. У випадку з гіпсовим каменем покриваємо його перед цим трьома шарами оліфи або лаку.
3
Беремо балончик з силіконом, відрізаємо у нього носик і в готову форму з поміщеним в неї зразком каменю видавлюємо силікон. Силікон повинен бути універсальним і прозорим. Решта «сорти» швидко сохнуть. Нам може знадобитися і другий балон, якщо одного не вистачить. Зразкові витрати складають: балон силікону на камінь розмірами 18 - 6 - 2 см, два балоні на камінь з розмірами 20 - 12 - 2 см і три балони на камінь з розмірами 25 - 9 - 3 см.
4
Змочуємо пензлик в мильній воді і проходимо їй по всьому силикону, добре його змочивши. Потім утрамбовуємо змочений силікон в форму. Щоб форма краще лежала при заливках, проходимся по ній зверху шпателем, змоченим у воді.
5
Тепер у нас є залитий зразок, залишаємо його сушитися. Для довідки - силікон висихає зі швидкістю один сантиметр на тиждень. Через приблизно три тижні розбираємо опалубку і дістаємо форму.
6
Щоб забарвити штучний камінь в потрібний колір, розфарбовуємо форму зсередини - так фарба буде краще триматися. Для лиття з цементу використовуються барвники для бетону.
7
Заливати камінь краще в два шари, для економії барвника. Для першого шару відміряємо пісок і цемент в співвідношенні 1 до 3, відміряємо барвник шприцом (2-3% від маси додається цементу), додаємо воду. Змішуємо пісок і барвник, без води. Додаємо цемент, заважаємо. Потім доливаємо води, знову заважаємо і викладаємо в форму. Не забудьте утрамбувати розчин.
8
Перед додаванням другого шару женемо цемент шпателем до країв форми. Всередину кладемо шматок малярської сітки. Заважаємо розчин без барвника, викладаємо і знову трамбуємо. Для кращого приклеювання каменю можна наробити борозенок цвяхом або сучком.
9
Через 12:00 дістаємо камінь з форми, залишаємо його ще на два тижні набрати міцності. Форму моєму мильним розчином за допомогою щітки. Камінь, який використовуватимуть на вулиці, покривається шаром оліфі. Якщо камінь потрібен для інтер'єру, то він покривається нагрітим до 60-70оС рослинним маслом.
10
Гіпсові камені ллють теж у два заходи. Щоб гіпс повільніше схоплювався, потрібно підмішати в розчин лимонної кислоти. І ще, для гіпсу необхідно більше барвника - 5% від маси гіпсу або гіпсу з цементом.
Корисна порада
Штучний камінь, цемент, барвник, силіконова форма