Як обгрунтувати витрати.

Деякі організації в своїй роботі витрачають грошові кошти на представницькі потреби. Робиться це для того, щоб одержати надалі дохід. Але щоб включити такі витрати до облік, тим самим зменшуючи податок на прибуток, необхідно підтвердити їх. Так як же обгрунтувати витрати ?
Інструкція
1
Спочатку слід зауважити, що Податковий кодекс не містить обов'язковий перелік документів, які є підтверджуючими. Але, тим не менш, керуватися різними нормативно-правовими актами все ж потрібно.
2
Спочатку ви повинні скласти наказ (розпорядження) про виділення грошових коштів на представницькі потреби. В наказі обов'язково вкажіть реквізити організації, мета представницьких витрат, перерахуйте співробітників, що беруть участь в даному заході, а також вкажіть місце його проведення та програму.
3
Далі вам необхідно скласти кошторис витрат. Оформіть її в табличному вигляді, в першій графі вкажіть найменування витрати, наприклад, офіційний обід, у другій - фактично витрачену суму, а нижче підведіть підсумок. Запам'ятайте, що якщо заходів декілька, кошторисів також повинно бути рівно стільки, скільки задумано прийомів, тобто одна на всіх не підійде.
4
Також ви повинні обов'язково надати і первинні документи, які підтвердять суму витрат, наприклад, чеки, квитанції, рахунки, різні акти, рахунки та інші.
5
Щоб підтвердити офіційний статус цього заходу, складіть програму, де вкажіть мета, місце і дату проведення.
6
В кінці обов'язково зробіть звіт про фактично витраченої сумі, де також вкажіть призначення заходу, склад присутніх осіб, місце проведення, а також досягнуті результати та загальну суму видатків.
Зверніть увагу
Врахуйте, що представницькі витрати повинні бути неодмінно економічно обґрунтовані.
Корисна порада
Відповідно до Податкового кодексу, організація має право витратити на представницькі витрати не більше 4% від тієї суми, яка йде на оплату праці всьому персоналу організації. В неї входять і витрати на оплату відпустки, і придбання спецодягу - всі витрати, які припадають на співробітників.