Як почистити грунт.

Акваріум - прикраса будь-якого будинку. Але за ним потрібен ретельний догляд. Періодично необхідно проводити очищення грунту , що покриває дно акваріума. Методи очистки бувають різними, все залежить від ступеня забруднення.
Вам знадобиться
  • - акваріум;
  • - грунт;
  • - шланг.
Інструкція
1
поворошіть грунт. Якщо ви відчуваєте неприємний запах - його пора очищати. Для цього приєднайте до акваріума зливний шланг, а його вільний кінець опустите в порожнє відро. Потім візьміть сифон - пристосування, яким відкачують повітря за допомогою утворення вакууму в гумовій воронці-наконечнику. Сифон повинен бути чистим, бажано купити новий, який буде використовуватися тільки для чистки грунту . Воду зливати з акваріума не слід, риб теж можна залишити в ньому. Опустіть сифон в грунт і натисніть на нього. Коли ви його заберете - бруд підніметься наверх і піде у відро через шланг. Обробляйте так ділянку за ділянкою, поки вся поверхня не буде пройдена. Долийте в акваріум свіжої води. Проробляйте цю процедуру щомісяця.
2
Якщо грунт не очищався дуже довгий час, то доведеться витягти його з акваріума. Перемістіть риб в іншу ємність з водою, повністю злийте воду з акваріума, лопаткою дістаньте грунт з дна і перекладіть його в підходящу ємність. Потім порціями кладіть грунт в сито і ретельно промивайте під проточною водою. Ніяких хімічних елементів в акваріумі бути не повинно, а тому миючими засобами користуватися не слід. Очищену порцію грунту можна перекладати назад в акваріум. Після завершення процедури налийте в акваріум свіжої води і перемістить вихованців назад. Процедуру слід проводити раз на півроку, навіть при регулярному очищенні за допомогою сифона.
3
Область акваріума, в якій зосереджені рослини, чіпати слід з обережністю. В таких місцях можна проводити очищення за допомогою пристосувань невеликого діаметра. Якщо рослини покривають все дно - очистка сифоном не проводиться взагалі. Паралельно з очищенням грунту необхідно ретельно відмивати скло акваріуму. Вода в процесі очистки замінюється на 20-50 відсотків.