Як очистити накип з чайника.

Практично в будь-якому чайнику з часом утворюється сіруватий наліт - накип, який дуже важко відмивається звичайними миючими засобами. Як же її позбутися? Очистити накип з чайника ви можете декількома способами. Всі вони дуже прості і не зажадають від вас великих зусиль.
Інструкція
1
Налийте в чайник воду і додайте один або два пакетика лимонної кислоти (її можна придбати в продовольчих магазинах). Закип'ятіть вийшов розчин і дайте чайнику трохи постояти (10-15 хвилин). Після цього злийте воду і як слід обполосніть чайник. Після цього залишиться тільки позбутися залишків лимонної кислоти - ще раз наповнити чайник водою, закип'ятити її і вилити. Замість лимонної кислоти можна використовувати оцет - але майте на увазі, у нього набагато стійкіший і сильний запах.
2
Якщо шар накипу занадто товстий, і з першого разу відчистити його не вдалося, то використовуйте інший спосіб. Наповніть чайник водою, всипте туди столову ложку соди і кип'ятіть воду 20-30 хвилин. Після чого сполосніть чайник і повторіть операцію з лимонною кислотою або оцтом - але не вимикайте чайник відразу після закипання, а дайте розчину кислоти «поваритися» (ті ж 20-30 хвилин). Після цього накип стане рихлою, і її можна буде без праці відтерти губкою для миття посуду.
3
Крім того, від накипу можна позбутися «народним» способом: в якості слабкого розчину кислоти замість води з оцтом і лимонною кислотою ви можете використовувати газовані напої (такі, як «Спрайт» або «Кока-кола», або будь-яку іншу газовану воду, до складу якої входить лимонна кислота). Правда, перед тим, як заливати «шипучку» в чайник, необхідно по можливості позбутися від газу (дати постояти у відкритому вигляді, помішуючи соломинкою). І не варто наливати їх більше ніж на половину обсягу чайника.
Вапняні відкладення у воді не тільки роблять її жорсткою - при кип'ятінні речовини осідають усередині чайника, утворюючи на стінках накип. Залежно від матеріалу чайника накип буде утворюватися на ньому рідше або частіше.
В чайнику, виготовленому з нержавіючої сталі, накип утворюється дещо повільніше. Але повністю уникнути її все ж не вдається. Накип уповільнює процес кип'ятіння води, а якщо чайник електричний, то і електроенергії йде багато. Відкладення здатні нашкодити не тільки чайнику, але і тій людині, хто п'є закип'ятила в ньому воду. Фільтри, встановлені на носику, мало допомагають у вирішенні проблеми.

Запобігання утворення накипу

Найкращий спосіб для боротьби з накипом - взагалі не допускати її утворення. Правила, які треба дотримуватися для цього, досить прості. Для кип'ятіння треба використовувати воду м'яку і чисту, пропущену через фільтр або відстояну. Кип'ятити порцію води треба один раз. Воду, яка вже прокип'ятити, не слід розігрівати - краще замінити її на свіжу. Чайник перед кожним використанням бажано добре промивати зсередини, прополаскивать від утворюються білих пластівців, стінки чайника треба частіше очищати від нальоту.

Засоби, за допомогою яких можна видалити накип

В господарських магазинах можна придбати досить ефективні засоби для боротьби з накипом , на кшталт «Сіліт», «антинакипін». Їх застосування майже однаково: в основному кошти треба висипати в чайник, налити води і прокип'ятити. Приблизно через п'ятнадцять хвилин чайник треба прополоскати чистою водою.Якщо при кип'ятінні утворюється рудувата накип, допоможе лимонна кислота. Але для емальованих чайників її краще не застосовувати. Приготувати розчин з літра води і чайної ложки кислоти, прокип'ятити його в чайнику. Залишити на 10 хвилин і знову прокип'ятити. Якщо наліт ще залишився, після другого кип'ятіння не треба зливати воду - її залишають в чайнику ще на пару годин. Можна почистити чайник з нержавіючої сталі сумішшю оцту та соди. Підійде для тих, хто спокійно переносить запах оцту. Соду змішати з водою до стану кашки і втерти в стінки чайника. Після цього ганчірочку змочити міцним оцтом, протерти поверх кашки. Сода і оцет вступають в реакцію, і видалити накип можна дуже легко.Накіпь можна видалити за допомогою газованої води - кока-коли або спрайту. Рідина треба налити в чайник, прокип'ятити і залишити приблизно на 10 хвилин. Потім все злити, а чайник сполоснути. Для чайника білого кольору краще використовувати спрайт - щоб барвник не зіпсував белізну.Какое б засіб не було вибрано - сода, газована вода або спеціалізована побутова хімія - видалення накипу треба виробляти регулярно. Тоді й очищення виробляється набагато легше, і накип утворюватися буде набагато менше.