Як облицювати сходи.

При зведенні бетонних сходів останнім етапом будівництва є їх облицювання. Найчастіше для цього використовується широкий спектр плитки, як з натурального каменю, так і кахлю. Облицювання сходів так само застосовується при ремонті і відновленні старих споруд - це збільшує термін їх служби та надає їм чудовий зовнішній вигляд.

Інструкція
1

Підготуйте поверхню сходів. Видаліть залишки розчину. Якщо на поверхні сходів є дефекти у вигляді сколів і вибоїн, усуньте всі нерівності за допомогою цементного розчину.

2

Виберіть тип плитки, який будете застосовувати. При підборі пам'ятайте - на вулиці не слід використовувати облицювальні матеріали з гладкою і слизькою поверхнею.

3

Попередньо розкладіть плитку на сходах, дотримуючись малюнок, якщо він передбачений. При цьому визначте спосіб розміщення швів - встик або на невеликій відстані. У будь-якому випадку шви повинні розташовуватися строго паралельно і на однаковій відстані.

4

Якщо плитку необхідно підрізати, то подрезайте її з правого і лівого боку, дотримуючись симетрію. При підрізуванні застосовуйте плиткоріз. Після різання обов'язково зніміть фаски в місцях різу. Процес вирівнювання та зняття фасок виконуйте на абразивному колі.

5

Перед укладанням плитку помістіть її в ємність з водою на 30 хв. Ця нехитра операція значно збільшить ступінь адгезії.

6

Замісіть розчин. Дістаньте плитку з води і дайте воді стекти. Укладайте розчин товщиною в 3 мм. Починайте укладання плитки на свіжий розчин, виходячи з параметрів попередньої розкладки. Кожну плитку, після установки по місцю, пристукував рукояткою лопаточки. Контролюйте правильність укладання правилом, рівнем або рейкою. Для отримання однакових розмірів шва застосовуйте пластикові хрестики.

7

Шви між покладеними плитками, заповнюйте склеювальним розчином. Видаляйте надлишки розчину жорсткої вологою губкою або мішковиною. Шви, пов'язані з вертикальними поверхнями заповніть будівельним силіконом. Бічні поверхні сходи облицьовують за тією ж технологією.

8

Мармурові, гранітні плити укладайте на сходи за тими ж принципами. При різанні використовуйте болгарку з диском "під камінь". Слід розуміти, що гладкі плити з натурального каменю дуже гладкі й слизькі. Не слід ними облицьовувати зовнішні сходи. Це пов'язане з можливістю отримання травми в зимовий період або в дощову погоду.

Зверніть увагу

Дотримуйтесь техніку безпеки при різанні плитки. Гострі краї можуть поранити. При роботі з болгаркою працюйте тільки в захисних окулярах. Не використовуйте старі, деформовані диски.