Як класти плитку-мозаїку. Як покласти мозаїку на сітці.

Мозаїчна плитка є альтернативою звичайній керамічній плитці. Вона стійка до перепадів температур і впливу вологи, відрізняється міцністю і довговічністю, невибаглива у догляді. Однак, основною перевагою плитки-мозаїки вважається простота монтажу і можливість виконувати оздоблювальні роботи на поверхнях практично будь-якої форми. Завдяки сітці-основі, мозаїчна плитка легко ріжеться й укладається і працювати з нею можуть навіть непрофесіонали.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - будівельний рівень;
 • - шпатель;
 • - изолента;
 • - дриль;
 • - клей для укладання плитки;
 • - зубчастий шпатель;
 • - губка;
 • - затирка;
 • - « хрестики »для укладки плитки;
 • - будівельна терка;
 • - ганчірка;
 • - захисний засіб для плиткових швів
Інструкція
1
Підготуйте поверхню стін. Мозаїка укладається на суху, гладку і чисту поверхню. Очистіть стіни від старої фарби, бруду і пилу. Вирівняйте і відшліфуйте їх поверхню.
2
Прикладіть мозаїчну плитку до стіни і зафіксуйте її за допомогою ізоляційної стрічки. Намітьте місця розташування плитки за допомогою лінійки і олівця.
3
Нанесіть спеціальний клей на стіну за допомогою зубчастого шпателя. Для збільшення міцності рекомендується також нанести клей на виворітну сторону мозаїчної плитки. Не варто наносити клей відразу на велику поверхню т.к. він досить швидко сохне. Оптимальний розмір поверхні для нанесення клею - 9 листів мозаїки.
4
Викладіть плитку орієнтуючись на зроблені раніше мітки. Рекомендується перевіряти положення плитки будівельним рівнем. Вставте «хрестики» між блоками плитки. Це допоможе вам добитися однакової відстані між блоками.
5
Пройдіться спеціальною теркою по викладених плитках, злегка натискаючи на них.
6
Видаліть за допомогою теплої води і губки надлишки клею. Дайте плитці просохнути протягом, як мінімум, 24 години.
7
Візьміть затірку і рівномірно розподіліть її по швах плитки за допомогою терки і шпателя. Для мозаїчної плитки рекомендується використовувати затірку з дрібними зернами.
8
Видаліть надлишки затірки вологою губкою. Відполіруйте мозаїчну плитку сухою м'якою ганчіркою.
9
Нанесіть на шви спеціальний захисний засіб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pMbOfJ2zS1Y
Корисна порада
Колір затірки і клею, використовуваних при укладанні мозаїчної плитки дуже впливає на кінцевий результат роботи. Клеїти мозаїчну плитку необхідно на цементний клей білого кольору або на полімерний двокомпонентний клей, що підходить за кольором до обраної мозаїчної плитці.
Незвичайність і краса мозаїчної плитки привертають до неї особливу увагу. Однотонна поверхня або складні панно, авторські малюнки або чітка геометрія - така різноманітність дозволяє втілити в життя будь-яку фантазію ідеально вписується в інтер'єр. Укладання мозаїки справа не складне і зажадає тільки терпіння, акуратності і фантазії.
Інструкція
1
Перевірте якість поверхні, на яку укладається мозаїчна плитка. Поверхня повинна бути ідеально рівною, без видимих шорсткостей і дефектів. Якщо існують вади на поверхні, зашпаклюйте їх клейовий сумішшю, дайте висохнути і зашкурьте місця шпаклівки. Перевірте поверхню правилом.
2
Визначте спосіб укладання мозаїки. Це може бути поштучна укладка, матрична (мозаїка наклеєна виробником на спеціальний папір або сітку і являє собою блок) або укладка з малюнком. Якщо це укладання з малюнком або візерунком, зробіть ескіз на аркуші паперу в масштабі або в натуральну величину. Перенесіть візерунок на стіну.
3
Визначте місце, звідки буде починатися укладка плитки. Починайте укладання з самого видного і освітленого місця, залишивши на можливу укладку з підрізуванням мозаїки погано Популярні місця. Визначте нижній рівень укладання мозаїки, якщо укладання проводиться на стіні. Нанесіть за допомогою гидроуровня мітки і з'єднайте їх лінією. Прибийте по цій лінії металевий профіль або рівну дерев'яну рейку. Це буде базова поверхню.
4
Нанесіть клейову суміш на поверхню. За допомогою зубчастого шпателя (глибина зуба 3-4 мм) зробіть профіль на поверхні суміші. Прикладіть плитку або матрицю з плиток, вирівняйте по площинах, щільно притисніть. Переходьте до наступної плитці або матриці. Перевірте правильність укладання правилом або рівнем.
5
вирівнялася покладену поверхню гумовим роликом. Слідкуйте за тим, що б ширина швів була однаковою. При використанні матриці, після укладки і вирівнювання, намочіть зовнішню папір водою і акуратно зніміть її. Якщо укладаєте прозору мозаїку, то застосовуйте клейову суміш білого кольору.
6
Підрізування мозаїки виробляєте звичайним склорізом або, якщо лінії мають неправильну форму, кусачками. При викладанні візерунка видаляйте зайві ділянки плитки акуратно і маленькими шматочками.
7
Затріть шви між шматочками мозаїки спеціальною сумішшю (затіркою). Затирайте спеціальним гумовим або пластиковим шпателем. Залишки суміші відразу видаліть вологою губкою або ганчіркою і протріть поверхню насухо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r0HAPEb9Hhc