Як дізнатися запалення легенів. Як дізнатися що в тебе васполеніе легких.

Велика частина запальних процесів в легких називається пневмонією. Її причини досить різноманітні. І, незважаючи на те, що пневмонія найчастіше є ускладненням інших перенесених захворювань, сама вона викликає не менш важкі наслідки, особливо якщо її симптоми слабо виражені і залишаються без належної уваги.
Інструкція
1
Пневмонія або запалення легких може відрізнятися за формою і ступеня тяжкості. А її розвитку сприяє бактеріальна, вірусна або грибкова інфекція, отруєння вдихуваним хімічними, токсичними речовинами, а також різні травми і тривалий постільний режим.
2
Поразка легеневої тканини при пневмонії може бути повним або частковим. Від цього залежить ступінь тяжкості захворювання і його результат, оскільки посилений приплив крові до запаленої ділянки викликає заповнення легеневих пухирців запальним випотом, і витіснення з них повітря. Це в свою чергу призводить до ущільнення легеневої тканини і порушення газообміну. Запальний процес в легких звернемо, якщо вжити своєчасних заходів і відповідне лікування. Але для цього необхідно вміти розпізнавати ознаки запалення легких .
3
До основних ознак запалення легких відноситься підвищена температура до 39-40оС, сильний озноб, покашлювання. Однак ці симптоми характерні для багатьох простудних захворювань, тому найбільше повинні насторожити болі збоку в грудях, при вдиху і видиху, кашлі та чханні. Спочатку вони з'являються періодично, а потім носять постійний ниючий характер. Дихання через це стає частим і поверхневим, з'являється задишка. Через високу температури шкіра стає сухою і лущиться.
4
Не менш значущим ознакою запалення легких є рум'янець на щоках, більш виражений з боку ураженого запальним процесом легкого. Навколо губ і ніздрів можуть проявитися герпетичні висипання. На 2-3 день після початку захворювання з кашлем починає виділятися харкотиння буро-іржавого кольору. Сеча також набуває темний колір і виділяється в малій кількості.
5
При несвоєчасному зверненні до лікаря може відбутися порушення роботи серцево-судинної і нервової систем, що проявляється прискореним серцебиттям і головними болями. Але найважчим наслідком є набряк легких , який веде до летального результату. При сприятливому перебігу пневмонії поліпшення настає на 7-9 день.
6
При осередкової пневмонії, коли в запальний процес втягуються окремі ділянки легкого, симптоми можуть бути слабо виражені і найчастіше нагадують бронхіт. Хвороба може продовжуватися тривалий час, то стихаючи, то утворюючи нові вогнища запалення. Найчастіше через відсутність правильного лікування вогнищева пневмонія залишає спайкові процеси в легких .
7
Звернення до лікаря повинно бути при перших сумнівних болях в грудній клітці. Це дозволить отримати своєчасне і правильне лікування запалення легких і допоможе уникнути всіх можливих ускладнень.