Як зберігати помідори. помідори зведемо до зими.

Помідори - джерело вітамінів і мінералів. Тут і залізо, і калій, і фолієва кислота, і вітаміни групи В, і вітамін С ... Саме грунтові, сезонні помідори максимально корисні, не кажучи вже про їх чудовому смаку і ароматі. В сезон дозрівання так хочеться зберегти помідори надовго, не втративши їх корисних властивостей.
Вам знадобиться
  • - помідори,
  • - ящик,
  • - деревна тирса або солома.
Інструкція
1
Виявляється, при дотриманні правильних умов свіжі помідори цілком можливо зберігати аж до зими. Для томатів різного ступеня зрілості необхідно створити свої условія.Еслі не займатися влаштуванням помідорів «на зимівлю» за всіма правилами, то враховуйте, що на відкритому повітрі на полиці вони можуть зберігатися на протязі 3-х днів. Якщо ви покладете їх в холодильник, то зможете зберегти томати на 7 днів. Часто для зберігання в кімнатній температурі беруть злегка недостиглі помідори, тоді вони прекрасно зберігаються 3 місяці, поступово дозревая.
2
Якщо ви збираєтеся зберігати помідори протягом тривалого терміну, спочатку займіться сортуванням. Для самого тривалого зберігання виберіть плоди середнього розміру, краще якщо вони будуть мати витягнуту форму, так звані «зливи». Відберіть плоди зеленого кольору або молочні.
3
Тепер візьміть ящик або корзину підходящого розміру. Дно треба викласти соломою або деревною тирсою. Обережно викладайте помідори на дно коробки в ряд, бажано плодоніжкою вгору. Кожен ряд пересипте соломою або тирсою. Це необхідно, щоб помідори не м'яли, а також щоб у разі захворювання одного плоду хвороба не перекинулася на сусідні.
4
Зберігати томати, укладені в ящики, краще при температурі від 8-ми до 12-ти градусів за Цельсієм. Якщо температура буде вище, то плоди будуть дозрівати дуже швидко, і їх треба буде відразу вживати в їжу. При більш низькій температурі помідори просто не дозріють і померзнут.В приміщенні для зберігання має бути рух повітря, постійна циркуляція. Встановлюючи ящики з помідорами, виберіть найбільш оптимальне место.Помімо усього іншого, прикрийте томати від яскравого світла або приміщення має бути темним - в темряві плоди будуть дозрівати довше, ніж на світлі й колір їх буде рівніше.
5
Помідори середнього ступеня зрілості слід також укласти в ящик, але температура для їх зберігання потрібно нижче - близько 4-х - 6-ти градусів. Червоні ж, стиглі помідори вимагають температури 1-2 градуси, на зберігання укладіть їх в холодильник.
Зверніть увагу
Краще зберігатимуться помідори з залишеної плодоніжкою, тому якщо у вас є вибір, на зберігання залишайте саме такі.
Корисна порада
Не варто зберігати помідори в холодильнику в поліетиленовому пакеті. Підвищена вологість через відсутність доступу повітря прискорить їх псування.