Як привчити кошеня до молока.

Кошенята - істоти дуже несамостійні. Їх потрібно вчити тому, де потрібно спати, де можна і не можна ходити в туалет, а іноді навіть доводиться вчити, як потрібно пити молоко. Якщо ваш кошеня не вміє робити цього самостійно, допоможіть йому навчитися.
Інструкція
1
Дайте кошеняті спробувати молоко. Взагалі, давати маленькому кошеняті молоко варто лише в крайньому випадку - якщо з ним поруч немає мами. Як мінімум до місячного віку кошеня повинен харчуватися материнським молоком, а пізніше вона сама повинна навчити його пити з блюдечка. Чи не поїть кошеняти звичайним магазинним молоком, якщо тільки в цьому немає крайньої необхідності. Придбайте в зоомагазині спеціальну молочну суміш для кошенят, розведіть по інструкції. Для цього використовуйте тільки ідеально чистий посуд без всяких сторонніх запахів. Змочіть палець в молочній суміші і піднесіть до мордочки кошеняти . Він повинен облизати ваш палець. Якщо він відмовляється це робити, дуже акуратно розсуньте його щелепи і капніть в рот суміші. Необхідно, щоб кошеня дізнався смак молока.
2
Візьміть піпетку, наберіть в неї молочну суміш (або молоко, якщо вже суміш ніяк не вдалося роздобути), розкрийте кошеняті рот і дуже акуратно, по крапельці вилийте молоко йому в рот. Робіть це дуже обережно, щоб він не подавився. Пам'ятайте, що шлунок кошеняти розміром з наперсток, тому ви самі може прикинути, скільки молока йому можна дати.
3
Якийсь час годуєте кошеняти саме таким чином. Потім почніть привчати його пити самостійно з миски. Налийте в низьку миску (краще в блюдечко) молока, посадіть кошеняти перед ним. Можливо, він відчує знайомий запах і почне пити сам. Якщо ні, то акуратно ткніте його мордочкою в блюдце, щоб він трохи замочив її в молоці. Він тут же злиже молоко і швидко здогадається, як можна пити з блюдця. Але навіть якщо кошеня все-таки не захотів пити самостійно, не турбуйтеся - через якийсь час він обов'язково зрозуміє, що до чого. Перший час кошеня буде чхати і фиркати, коли буде пити - не лякайтеся, просто він ще не вміє пити правильно, і молоко потрапляє йому в ніс.
Кішки за своєю природою дуже вередливі. І невдалому власнику іноді доводиться грунтовно поламати голову, щоб зрозуміти, що насправді потрібно пухнастою діктаторша. Проявляти свій незалежний характер кішка починає ще «з молодих кігтів». Тому набагато простіше навчити чогось кошеня, ніж потім дивуватися з приводу волевиявлень дорослого кота.
Інструкція
1
Обережно простежте за пересуваннями кошеняти по дому так, щоб він вас не помітив. Може бути, він, використовуючи свій лоток в загальному туалеті за прямим призначенням, не упускає можливості і попити. З унітазу.
2
Поспостерігайте за кошеням і під час його прогулянок по дому. Подивіться, не п'є він воду з посуду, для нього не призначеної (наприклад, із забутої біля монітора кружки або квіткової вази). Кухоль ви можете йому презентувати, а ось вазу приберіть краще подалі, якщо вас не вабить перспектива її позбутися.
3
Якщо кошеня з задоволенням п'є воду з-під крана, то не женіть його і не намагайтеся насильно підтягти до миски. Справа в тому, що кішки вважають за краще проточну воду, і вже якщо кошеняті сподобалося пити таким способом, перевчити його практично неможливо. Залиште все як є. А перед відправленням на роботу, залиште або слабеньку струмінь, або воду в раковині.
4
Слідкуйте за тим, щоб у кошеняти постійно був доступ до свіжої води. Кішки можуть гидливо відвернутися від води ввечері, якщо її не міняли з ранку.
5
Змініть посуд, з якої, на вашу розумінню, повинен пити кошеня. Пластик, з якого зроблена миска, може надавати воді неприємний смак. Те ж стосується і металевих мисок. А ось з фаянсового посуду кошеня напевно буде хлебтати воду або молоко.
6
Деякі кішки не люблять, коли біля миски з їжею стоїть ще якась посуд (кішки не бачать води). Перенесіть посуд з водою в інший кут кімнати, в якій ви годуєте кошеняти, і після трапези акуратно піднесіть його до неї і трохи змочіть лапки або носик. Можливо, він не кинеться відразу вилизувати намоклі лапки, а все-таки зацікавиться мискою, точніше, її вмістом.
7
Якщо ви годуєте кошеняти вологим кормом, то цілком ймовірно, що йому просто-напросто вистачає тієї води, яку він отримує разом з їжею.