Як поставити тире на клавіатурі. тире на клаві.

Навіть дуже грамотні люди, якщо вони далекі від поліграфії, нерідко плутають тире з дефісом. Між тим, це абсолютно різні знаки пунктуації, і сфера застосування у них також різна. Набирати тире на клавіатурі можна різними способами.
Інструкція
1
Засвойте головне правило застосування дефіса та тире , якого, на жаль, немає в багатьох підручниках. Дефіс завжди пишеться без пробілів ні до, ні після нього. Наприклад: «ампер-виток». Якщо як тире застосовується знак дефіса, то пробілами він відділяється з обох сторін. Наприклад: «Клавіатура - це пристрій для введення тексту в комп'ютер». Якщо ж як тире використовується спеціалізований, спеціально призначений для цього знак, то пробілами він не відділяється ні з однією з сторін, аналогічно дефіс. Наприклад: «Перед вами-картини художників Арбата».
2
У випадку, якщо ви складаєте документ, використовуючи однобайтових кодування, або не впевнені, що він надалі не буде переводитися в таку кодування, в якості як дефіса, так і тире застосовуйте наявний в звичайному коді ASCII знак мінуса. При використанні його як дефіса пробіли не ставте, а при використанні як тире - ставте з обох сторін.
3
Якщо того вимагає замовник тексту, складеного в однобайтового кодуванні, використовуйте як тире два йдуть підряд мінуса, які відокремлюються пробілами з обох сторін: «Краще - ворог хорошого».
4
При наборі тексту в двобайтового кодуванні використовуйте справжній знак тире , який, як вже сказано вище, відокремлювати пробілами не потрібно. Для його набору в Windows натисніть клавішу "Alt", після чого, не відпускаючи її, наберіть число 0151.
5
При відсутності Windows виберіть відповідний знак в таблиці, яка з'являється в редакторі OpenOffice.org Writer при виборі пункту меню «Вставка» - «Спеціальний символ». При необхідності, скопіюйте його через буфер обміну в іншу програму, за умови, що вона також використовує двобайтового кодування.
6
Інший спосіб набору тире при використанні двобайтового кодування - скопіювати його зі статті Вікіпедії, яка так і називається - «Тире». Якщо вам ліньки відкривати в браузері ще одну вкладку, скопіюйте тире з першого абзацу цієї статті.
7
Нарешті, в HTML-коді для набору тире використовуйте поєднання з йдуть слитно знака "&", слова "ndash" або "mdash" і крапки з комою (скрізь без лапок). Якщо ви використовуйте слово "ndash", тире буде такої ж довжини, як латинська буква "N", а якщо "mdash" - то такої ж довжини, як латинська буква "M".
Зверніть увагу
Як поставити крапку в тексті? комп'ютер. які клавіші натискати? поруч з правим Shit-ом є кнопка на ній намальовано "..." натискаєш на неї (при російській мові) і з'являється точка.
Корисна порада
Клавіші клавіатури. Клавіша Esc. Повна її назва Escape (вимовляється «Еське? Йп») і Коли обраний англійський алфавіт, для друку точки потрібно натиснути на клавішу, яка - опускає на рядок нижче. Для цього потрібно поставити мигаючу паличку (миготливий курсор) в ...