Як порахувати натуральний логарифм.

Із загального ряду логарифмів два виділені особливо - це логарифм по підставі 10 (десятковий) і по підставі, рівному числу "e" - константі, яку називають «числом Ейлера». Ця константа є числом ірраціональним, тобто не має точного значення, а являє собою нескінченну дріб. Логарифм з такою підставою називається натуральним і має набагато більше застосування в інтегральному і диференціальному численні, ніж десятковий логарифм.
Інструкція
1
Використовуйте онлайн-калькулятори як найбільш швидкий спосіб обчислення натуральних логарифмів при наявності доступу в інтернет. Таких сервісів досить багато в мережі, але шукати їх через пошукові системи немає необхідності - деякі з пошукачів і самі мають обчислювачі з потрібною функцією. Наприклад, можна скористатися калькуляторами пошукових систем Google або Nigma. Перейшовши на головну сторінку будь-який з цих систем, введіть у поле для пошукового запиту запис потрібного вам математичного дії. Наприклад, для обчислення натурального логарифма числа 0,489 введіть «ln 0.489». Як роздільник цілої і дробової частин краще використовувати точку, хоча Nigma зрозуміє правильно і число з роздільником-комою.
2
Задіюйте програмний калькулятор, вбудований в операційну систему Windows, якщо доступ в інтернет відсутня. Відкрити його можна через головне меню на кнопці «Пуск» (розділ «Усі програми», підрозділ «Стандартні», секція «Службові», пункт «Калькулятор») або за допомогою діалогу запуску програм, який викликається поєднанням клавіш WIN + R. У діалозі треба ввести команду calc і клацнути кнопку «OK».
3
Переключите запущений калькулятор в більш просунутий режим. Якщо ви використовуєте операційну систему Windows XP або більш ранню версію, то потрібний режим буде називатися «інженерний», а в пізніших версіях (Windows 7 і Windows Vista) - «науковий». Пункт з такою назвою в будь-якій версії ОС поміщений в розділ «Вид» меню калькулятора.
4
Використовуйте клавіатуру або кнопки інтерфейсу на екрані для введення числа, натуральний логарифм якого потрібно обчислити. Потім клацніть кнопку з міткою ln і програма вважатиме і покаже результат обчислення.