Як відремонтувати карту пам'яті.

Статистика стверджує, що основна причина виходу з ладу більшості карт пам'яті - це логічні несправності. Не виключено, що причиною поломки можуть бути і механічні пошкодження, теплове або електричний вплив. Іноді відбувається знос пам'яті , але це досить рідкісний випадок. Як полагодити карту пам'яті ?
Інструкція
1
Усуньте логічні несправності. Розпізнати їх досить просто. В разі цієї причини поломки карта пам'яті розпізнається комп'ютером, але сприймається як порожня або відформатована. Ті файли, що були на неї записані під час останньої сесії, видні не будуть. Причиною цьому може послужити передчасне вилучення пристрою з роз'єму або раптове відключення живлення. В результаті всі документи знаходяться як і раніше - на місці, але розпізнати їх не вдається через пошкодження таблиці файлової системи. Скористайтеся спеціальною програмою для відновлення даних. Ця операція може допомогти відремонтувати карту пам'яті , але далеко не у всіх випадках.
2
Слідкуйте за тим, щоб витяг картки пам'яті з роз'єму відбувалося виключно після відповідного сигналу вашого персонального комп'ютера. Використовуйте функцію безпечного відключення пристрою. Це дозволить уникнути найбільш поширених причин поломки картки пам'яті .
3
Захищайте карту пам'яті від механічних пошкоджень. Для цього потрібно спочатку придбати якісний носій, поміщений в щільний корпус, здатний витримати механічний вплив середнього ступеня. В цьому плані добре підходять карти пам'яті в прогумованих і монолітних корпусах. Поломка далеко не завжди відбувається відразу ж після механічного впливу. Карта пам'яті може працювати ще досить довго, тому звертайте уваги на всі видимі зміни. Профілактика проблеми набагато краще її безпосереднього усунення. Щоб полагодити карту пам'яті , вам, швидше за все, доведеться звернутися до фахівців. А це займе якийсь час, який би ви, швидше за все, змогли б витратити з більшою користю, володіючи інформацією, що зберігається на вашому носії.
Усередині кожної карти пам'яті або флешки міститься мікросхема, якою управляє мікропрограма. При неправильному витяганні з комп'ютера або іншого носія ця програма збивається, і карта пам'яті перестає працювати. Як же можна відновити її?
Вам знадобиться
  • - пошкоджена карта пам'яті,
  • - програма для зчитування кодів,
  • - програма для відновлення файлів.
Інструкція
1
Для того щоб відновити пошкоджену карту пам'яті спочатку з'ясуйте її модель і виробника. Після цього знайдіть спеціальні утиліти для роботи з даними контролером. З'ясувати це не складе особливих труднощів.
2
Для цього візьміть в руки свою флешку, акуратно розкрийте корпус за допомогою ножа і прочитайте назву моделі контролера. Будьте обережні і уважні, оскільки найчастіше такі дані відображені на самому корпусі мікросхеми. Якщо ж ви там нічого не виявили, тоді визначте модель контролера за ідентифікатором виробника і ідентифікатору пристрою, тобто за спеціальними кодами захисту мікропрограми VID і PID. Після того як коди будуть знайдені, скачайте з інтернету програми, які розпізнають дані коди.
3
Не турбуйтеся, якщо програма не може вважати коди, так як шанс на відновлення пошкодженої карти пам'яті у вас ще залишається. Спробуйте поступити іншим способом. Знайдіть виробника, використовуючи ці коди. Для цього скористайтеся спеціальними базами даних. Наприклад, можете використовувати базу iFlash.
4
Після того як ви визначите виробника, знайдіть сервісну утиліту в інтернеті для роботи з даною мікросхемою-контролером. Скачати таку утиліту з сайту виробника ви можете досить швидко і абсолютно безкоштовно.
5
По завершенню відновлення роботи мікросхеми-контролера, спробуйте витягти дані з пам'яті. Пам'ятайте, для цього вам потрібно буде скористатися спеціальними програмами для відновлення даних. Майте на увазі, для цього підійде абсолютно будь-яка програма, в тому числі і LostFlashFoto.
6
Якщо ж пошкоджені файли не піддалися відновленню, і вони не представляють особливої цінності для вас, тоді проведіть тест на наявність збійних секторів у карті-пам'яті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TKGpSHkCECQ