Як навчити дитину вишивати.

Часи, коли французькі романи і рукоділля були основними заняттями світських дівчат, давно пройшли. Однак це зовсім не означає, що вишивка як вид творчості повинна канути в небуття. Зараз вже не обов'язково готувати свою дочку в рукодільниці, але прищепити їй ази вишивки дуже навіть корисно.
Інструкція
1
Підключіть дитини до своєї роботи. Задумайте яку-небудь вишивку і попросіть дівчинку допомогти (ну, або хлопчика - їм теж не шкідливо зайнятися іноді подібними речами). Разом придумайте, що ви будете вишивати, в якій техніці і якими матеріалами. Знайдіть відповідну красиву схему і придбайте все необхідне. Дитину напевно дуже захопить процес пошуку малюнків, підбору матеріалів і квітів.
2
Навчіть дитини базовим прийомам роботи з голкою і ниткою. Якщо ви будете вишивати хрестиком, то відразу поясніть, як саме потрібно класти стібки. Навчіть дитини правильно закріплювати нитку, тримати голку, прикривати бенкет шиття її кінчик. Для роботи вибирайте тільки голки з округлим кінчиком. Основну частину вишивки виконуйте самі, але час від часу давайте дитині вам помочь.Еслі у дитини не дуже виходить працювати з голкою і ниткою, придумайте для нього тренажер. Існують спеціальні перфоровані картки для навчання шиттю. На ці картки нанесені малюнки і пророблені маленькі отвори, що полегшує процес шиття. Якщо ви не можете знайти такі картки, виготовте з самостійно.
3
Попросіть дитини самостійно виконати якусь вишивку. Можна придбати якийсь маленький набір для вишивання з простою схемою. Тільки підберіть для дитини пяльци за розміром і обов'язково стежте, щоб всі швейні матеріали, такі як нитки, голки, ножиці і т.д. завжди прибиралися на місце. Якщо у дитини на перших порах буде виходити погано - це не біда. Допомагайте розплутувати вузлики, і перев'язувати порвати нитки.
4
Навчайте різним технікам. Освоїли вишивку хрестиком? Прекрасно, спробуйте тепер бісером. Набридло бісером - переходьте до гладі. Різноманітність видів діяльності просто необхідно.
Зверніть увагу
Слідкуйте, щоб кімната, де вишиває дитина, була добре освітлена, інакше таке хобі може запросто призвести до ранньої короткозорості.
Корисна порада
Дитина повинна займатися творчістю лише тоді, коли він сам цього хоче. Ваше завдання - зацікавити, а не змусити. Якщо дитині стане цікаво те, що він робить, він сам почне проводити за цим заняттям велику кількість часу.